אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אילן בן דב החזיר לחברת טאו 51 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

אילן בן דב החזיר לחברת טאו 51 מיליון שקל

הסכום ששילם בן דב מקורו בפסק דין מחודש יוני בו חייב אותו ביהמ"ש המחוזי לפעול בהתאם לאופציה שניתנה לטאו במאי 2010, במסגרת עסקה שבה הוא מכר לטאו מניות תמורת 50 מיליון שקל

28.10.2015, 16:58 | ענת רואה

איש העסקים אילן בן דב העביר לפני יומיים 51 מיליון שקל לקופת הכינוס של טאו תשואות, וזאת בהתאם להחלטת בית המשפט העליון שהורה לו לעשות כן. כונסת הכנסים של החברה, עו"ד קרן רייכבך סגל, הודיעה אתמול לשופט בית המשפט המחוזי מרכז אילן שילה על כך שהכסף התקבל והופקד בחשבון הכינוס.

קראו עוד בכלכליסט

הסכום העצום אותו שילם בן דב מקורו בפסק דין מחודש יוני בו חייב השופט שילה את בן דב לפעול בהתאם לאופציה שהעניק לטאו בנוגע למניות חברת סאני אלקטרוניקה. משמעות הדברים היא תשלום לקופה בגובה של כ-50 מיליון שקל ובתוספת הפרשי הצמדה וריבית.

בטרם התשלום פנה בן דב לבית המשפט העליון בבקשה דחופה לעיכוב ביצוע וכן בערעור על ההחלטה אולם העליון דחה את בקשת עיכוב הביצוע. השופט יצחק עמית קבע שסיכויי הערעור של בן דב אינם גבוהים והוסיף כי "בן דב העיד על עצמו כי הוא אדם אמיד. לא טען כי התשלום של 50 מיליון השקלים יגרום לו לאי סולבנטיות או כי נבצר ממנו לגייס את הסכום. הוא לא הצליח להצביע על קושי נזילות של ממש, מעבר לקושי הרגיל בתשלום סכום כה נכבד".

שופט ביהמ"ש העליון יצחק עמית, צילום: עטא עוויסאת שופט ביהמ"ש העליון יצחק עמית | צילום: עטא עוויסאת שופט ביהמ"ש העליון יצחק עמית, צילום: עטא עוויסאת

הדרישה הראשונה להעברת התשלום הופנתה לבן דב באוגוסט 2013 על ידי המנהל המיוחד של טאו, עו"ד יוסי שגב (כיום משמש כמנהל המיוחד עו"ד עמית אשור ממשרדו של שגב). שגב הודיע אז על מימוש מלא של האופציה הנתונה לטאו ודרש מבן דב להעביר את הכסף בתוך שבועיים.

מדובר באופציה שניתנה לטאו במאי 2010, במסגרת עסקה שבה מכר בן־דב לטאו מניות תמורת 50 מיליון שקל. בעסקה נכללת "כרית ביטחון" - קבלת אופציה מבן־דב שלפיה טאו זכאית למכור לו בחזרה את המניות בתוך שנה. בהמשך הוארכה האופציה עד ספטמבר 2013.

באוקטובר 2013 מונתה הכונסת לצורך מימוש מניות סאני המוחזקות ע"י טאו והיא פנתה בדרישה לבן דב ולאחר שלא שילם – בבקשה לבית המשפט לחייבו להעביר את הכסף, בקשה שכאמור התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות