אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל הכנסת לשעבר ימונה לסמנכ"ל רגולציה ברכבת צילום: גיל יוחנן

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל הכנסת לשעבר ימונה לסמנכ"ל רגולציה ברכבת

דן לנדאו, שגם הקים את ערוץ הכנסת, יהיה הראשון שישרת בתפקיד זה, שהתקן עבורו אושר כבר לפני שנתיים. המינוי ממתין לאישור הדירקטוריון

29.10.2015, 06:55 | ליאור גוטמן

דן לנדאו, שכיהן בעבר כמנכ"ל הכנסת, מועמד לתפקיד סמנכ"ל ממשל ורגולציה ברכבת ישראל, כך נודע ל"כלכליסט". הנושא נמצא לפני דיון בדירקטוריון החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לנדאו, עו"ד בהשכלתו, כיהן בתפקיד מנכ"ל הכנסת בין 2009-2013 ובמידה ויבחר הוא צפוי לאייש משרד שלא קיים היום ברכבת, עם עלות שכר משוערת של בין 35-40 אלף שקל בחודש.

במשרד האוצר מסבירים שרכבת ישראל זקקה לסמנכ"ל רגולציה משום שרוב פעולתה מתבצע מול רגולטורים. לטענתם, נציג מקצועי יכול לסייע לרכבת בקידום תוכניותיה. באוצר מסבירים שמדובר בתקן חדש שאושר לפני כשנתיים אך מעולם לא אויש.

רכבת ישראל, צילום: הילה ספאק רכבת ישראל | צילום: הילה ספאק רכבת ישראל, צילום: הילה ספאק

לנדאו שימש בעברו כראש המטה של שר התקשורת לשעבר ראובן (רובי) ריבלין בשנים 2001־2003. בין 2003 ל־2006 שימש לנדאו כראש לשכת יו"ר הכנסת, שגם את תפקיד זה אייש אז ראובן (רובי) ריבלין.

לנדאו עמד בראש פרויקט הקמת ערוץ הכנסת וקידם את החקיקה ואת מכרז ההפעלה בזיכיון לגוף משדר.

הרכבת סיימה את הרבעון השני של 2015 ברווח נקי של 23 מיליון שקל. הכנסותיה ברבעון הסתכמו בכ־540 מיליון שקל. הרכבת ביצעה השנה הנפקה ציבורית ראשונה בתולדותיה של אג"ח סחירות בהיקף של 900 מיליון שקל. ‬

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות