אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע: "אין דרך חזרה מרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן" צילום: עמית שעל

טבע: "אין דרך חזרה מרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן"

ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע, בשיחת האנליסטים לאחר פרסום דו"חות הרבעון השלישי: "קופקסון גנרי ב-40 מ"ג יפגע בהכנסות טבע ב-1.2 מיליארד דולר ב-2017"

29.10.2015, 17:54 | רעות שפיגלמן

"אם ב-2017 יהיו שתי חברות מתחרות שייצרו קופקסון גנרי במינון של 40 מ"ג - הכנסות טבע יירדו ב-1.2 מיליארד דולר", כך אמר היום (ה') ארז ויגודמן, מנכ"ל חברת טבע, בשיחת האנליסטים בניו יורק, לאחר פרסום דו"חות הרבעון השלישי. עם זאת, יצרנית התרופות מאמינה כי היא תצליח להדוף את האיומים על גרסת הקופקסון ב-40 מ"ג, הוסיף ויגודמן.

קראו עוד בכלכליסט

 

בהתייחס לרכישת החטיבה הגנרית של אלרגן ציין ויגודמן כי אין דרך חזרה והעסקה תצא לפועל. זאת, לאור הפרסומים היום על מגעים ראשוניים למיזוג בין אלרגן ופייזר. בתוך כך גם אישרה טבע את ההערכות לפיהן תנפיק מניות בהיקף של 7 מיליארד דולר כחלק ממימון רכישת חטיבת הגנריקה של אלרגן.

בעלי מניות מיילן גם התבשרו במהלך השיחה כי פיתוח הגרסה הגנרית של האפיפן (Epipen) צפוי להתעכב. האפיפן אחראי לכ-20% ואף יותר מהרווח הנקי של מיילן. סיגורדור אולפסון, מנהל טבע גנריקה, עדכן היום את המשקיעים כי טבע צופה לדחייה משמעותית בהמשך פיתוח ושיווק האפיפן. טבע תידרש לספק מידע נוסף ל-FDA בנוגע לגרסת האפיפן הגנרית. האפיפן היא זריקה לטיפול בחסימת דרכי נשימה הנוצרת מתגובה אלרגית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות