אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בינת שוורץ דורשת משירות המדינה לטהר את שמה צילום: עמית שעל

בינת שוורץ דורשת משירות המדינה לטהר את שמה

בעקבות טענות של עמותת אדם טבע ודין כי אישרה תוכנית בנייה במושב שדה חמד שקשור לבן זוגה, פנתה ראשת מינהל התכנון לנציב השירות בבקשה לפתוח בחקירה לטיהור שמה

31.10.2015, 22:00 | אמיתי גזית

ראשת מנהל התכנון בינת שוורץ הגישה שלשום (ה') לנציב שירות המדינה משה דיין בקשה רשמית לפתוח בחקירה לטיהור שמה כעובדת מדינה. לטענתה, מזה ארבע שנים, עמותת אדם טבע ודין שמה לה למטרה "להדיח אותי מתפקידי רק בשל העובדה כי עמדותיי המקצועית אינן תואמות את שלו", כותבת שוורץ.

קראו עוד בכלכליסט

ברקע המכתב עומדת עתירה נגדה שהגישה העמותה לבג"צ. בעתירה, שתידון בימים הקרובים, מבקשת העמותה מהמדינה לנמק מדוע היא אינה מבטלת אישור תוכנית בנייה במושב שדה חמד. לטענת העמותה בן זוגה של שוורץ, דוד רוסו, שמחזיק בחברה לייעוץ ותכנון, ניהל קשר עסקי עם המושב, וכאשר השתתפה בישיבה לאישור התוכנית, פעלה שוורץ תוך ניגוד עניינים.

 , צילום: מיקי אלון צילום: מיקי אלון  , צילום: מיקי אלון

עם מינויה לתפקיד ב־2011 חתמה שוורץ על הסדר ניגוד עניינים, ובמסגרתו התחייב רוסו שלא לקחת עבודות חדשות הכרוכות בקשר עם מוסדות התכנון, וכי שכרו לא ייקבע על פי התקדמות הליכי תכנון. כמו כן התחייב רוסו למסור מדי שלושה חודשים למשרד הפנים, שהיה אמון על מינהל התכנון, את רשימת הלקוחות שלו והנושאים שבהם הוא מטפל.

למרות זאת, בשנים האחרונות הגישה העמותה כמה עתירות כנגד שוורץ על רקע טענות לניגוד עניינים. לפני כשנה ביקשה העמותה לפסול אותה מלדון בעדכונים לתוכנית המתאר הראשית של מדינת ישראל (תמ"א 35) משום שלטענתם ההמלצה של שוורץ מיטיבה עם לקוחות עבר של רוסו. לפני כמה חודשים עתרה העמותה לבית המשפט בבקשה לפרסם את רשימת לקוחותיו של רוסו.

בנוסף, טוענת שוורץ במכתב ששלחה כי העמותה יוזמת גם פרסומים בתקשורת המטילים ספק ביושרה המקצועי ורומזים "כאילו פעולותיי מונעות משיקולים אישיים, טובות הנאה וניגודי עניינים לכאורה".

בפנייה לנציב שירות המדינה מזכירה שוורץ כי פנתה למשרד המשפטים בעניין כבר לפני תשעה חודשים, אבל עד עתה לא פנו אליה לבחינת הטענות או לבירור העובדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות