אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לייק לישראל: פייסבוק מכפילה המרכז בת"א, תגייס 100 עובדים צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

לייק לישראל: פייסבוק מכפילה המרכז בת"א, תגייס 100 עובדים

פייסבוק העולמית נמצאת במגמת התרחבות עולמית, הכוללת גם את מרכז הפיתוח הישראלי שמתמקד בפרויקטי דגל, ובהם מיזם לאספקת גישה לאינטרנט במדינות מתפתחות ומיזם שמאפשר התרעה על אסונות טבע

01.11.2015, 06:57 | אסף גלעד

הנהלת פייסבוק העולמית החליטה לגייס מאה עובדים למרכז הפיתוח הישראלי של החברה, שיושב בתל אביב. בשל מכך צפוי המרכז, המפתח בעבור החברה כמה פרויקטים חשובים, להכפיל את גודלו. ההחלטה היא חלק ממגמת התרחבות עולמית של פייסבוק, לאחר שבתחילת השנה הכריזה החברה על הכוונה לגייס אלף עובדים חדשים.

קראו עוד בכלכליסט

פייסבוק ישראל מעסיקה כ־80 עובדים. מרכז הפיתוח של החברה, שהושק לפני שנה, מתפרס על פני ארבע קומות במגדל היוקרה רוטשילד 22. פעילות הפיתוח בישראל, המבוססת על רכישת חברת אונאבו (Onavo), מנוהלת על ידי רואי טיגר שהגיע מאונאבו ומעסיקה לא יותר מ־50 עובדים (נוסף על כמה עובדי מיקור חוץ). מחלקת המכירות, התפעול והשירות בשוק הישראלי מנוהלת על ידי עדי סופר־תאני ומעסיקה כ־30 עובדים.

משרדי פייסבוק בת"א, צילום: איתי סיקולסקי משרדי פייסבוק בת"א | צילום: איתי סיקולסקי משרדי פייסבוק בת"א, צילום: איתי סיקולסקי

המרכז בישראל מפתח פרויקטים הנחשבים כפרויקטי דגל של החברה. הפרויקט המרכזי הוא Internet.org, מיזם שנועד לספק גישה לאינטרנט ושירותים מקוונים בסיסיים כגון בריאות דיגיטלית ומיקרו־בנקאות לתושבי מדינות מתפתחות היכולים להתחבר לרשת באמצעות מכשירים סלולריים בלבד.

פרויקט נוסף הוא Safety Check, שמאפשר למשתמשים באזורי אסון לדווח על מצבם ומיקומם ולהתריע על התפשטות של אסונות לאזורים נוספים. עוד מפתח המרכז את שירות אונאבו לניטור תעבורת גולשים באפליקציות שונות, וכן רכיבים לרשת הפרסום של החברה במובייל.

פייסבוק, שנוסדה ב־2004, מחזיקה כ־56 מרכזי פיתוח ושירות ברחבי העולם, בין היתר בלונדון, ניו יורק, סיאטל, מנלו פארק (קליפורניה) וברדמונד (שבמדינת וושינגטון).

הרחבת המרכז הישראלי היא חלק ממגמת גידול אגרסיבית של החברה בכל העולם. בתחילת השנה הכריזה פייסבוק על תוכנית לגיוס של אלף עובדים, וכעת היא מגייסת 500 עובדים למרכז שירות ותפעול בהיידרבאד שבהודו.

מדיניות הגיוס הנוכחית של פייסבוק עומדת בניגוד גמור למדיניות הזהירה של החברה בעבר. ב־2011 העסיקה פייסבוק כ־3,200 איש בכל העולם, ועד 2014 קפץ המספר ל־9,200. נכון לרבעון השני של 2015 מעסיקה החברה כ־10,100 עובדים.

מפייסבוק נמסר: "איננו מגיבים לשמועות ולספקולציות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
ל15 : גוגל קיבלה ב6 שעות 10000 קורות חיים
ואת זה גוגל קבלה מבלי לפרסם שום מודעת דרושים . במה שונה פייסבוק מגוגל או אפל או סמסונג או וויקפדיה או וואלה או ידיעות אחרונות . כולם חברות בע"מ חברים של ברין סרגי עם אותה דוקטורינה ידועה מראש : לשמר את הסטטוס הנוכחי בכל האמצעים ובכל שיטות העבודה !!!!!
spider black widow algorithm  |  02.11.15
15.
ל13 : האח הגדול זה ממשלת ארצות הברית ולא בע"מ
הסיבה היחידה שממשלת ארצות הברית לא "שותה" את כל תכולת השרתים של פייסבוק עד ה Bit האחרון זה שאי אפשר להפיק תובנות יעילות מסתם ערימות של אינפורמציה , מה שאמור להשתנות לחלוטין אחרי שלושה חודשי עבודה שלי בDarpa . עובד אחד בשירות הטמפלרים יבצע "הפיכות"
spider black widow algorithm  |  02.11.15
לכל התגובות