אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא התאחדות הכדורגל האיטלקית: "השאירו את היהודים רחוק ממני" צילום: גטי אימג'ס

נשיא התאחדות הכדורגל האיטלקית: "השאירו את היהודים רחוק ממני"

כשקרלו טאבקיו נשאל על יחסו להומוסקסואלים השיב: "החזיקו אותם רחוק ממני. אני נורמלי לחלוטין"; אשתקד הושעה טאבקיו לחצי שנה לאחר אמר על שחקנים אפריקאים: "באיטליה כל 'אופטי פובה' שבעבר אכל בננות, הופך לפתע לשחקן הרכב בלאציו"

01.11.2015, 14:33 | שירות כלכליסט

נשיא התאחדות הכדורגל של איטליה (FIGC), קרלו טאבקיו, הוקלט בשיחה, בה הוא מציג עמדות אנטישמיות והומופוביות. כך חושף יומון הספורט האיטלקי, "קוריירה דלה סרה".

קראו עוד בכלכליסט

קרלו טאבקיו. "יש לי יחסים טובים מאוד עם הקהילה היהודית", צילום: גטי אימג קרלו טאבקיו. "יש לי יחסים טובים מאוד עם הקהילה היהודית" | צילום: גטי אימג'ס קרלו טאבקיו. "יש לי יחסים טובים מאוד עם הקהילה היהודית", צילום: גטי אימג

טאבקיו בן ה-72, נפגש עם יזם נדל"ן וכשנשאל על משקיעים יהודים, ענה: "אין לי שום דבר נגדם, אבל עדיף שיישארו רחוק ממני". בנוסף, דיבר על הומוסקסואלים וטען: "אין לי שום דבר נגדם, אבל תחזיקו אותם רחוק ממני. אני נורמלי לחלוטין".

טאבקיו עצמו הגיב לפרסומים וטען כי "מדובר בסחיטה נגדו". עוד הוסיף: "יש לי יחסים טובים מאוד עם הקהילה היהודית, לא רק על רקע ספורטיבי. אני גם תמכתי בעמדתה של ישראל בקונגרס פיפ"א האחרון. כל ניסיון להכפיש ולהשמיץ את שמי בשיטות בלתי חוקיות, לא יצליח".

בנובמבר 2014 הושעה טאבקיו לחצי שנה מתפקידו בעקבות אמירה גזענית נגד שחקנים אפריקאים. "באיטליה כל 'אופטי פובה' (כינוי דימיוני לשחקן אפריקאי) שבעבר אכל בננות, הופך לפתע לשחקן הרכב בלאציו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות