אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם נמצא החומר שישמיד חיידקים בבתי החולים? צילום: אוראל כהן

האם נמצא החומר שישמיד חיידקים בבתי החולים?

יצרנית הצבעים האמריקאית שרווין-וויליאמס הודיעה שיצרה צבע שישמיד בקטריות וחיידקים כמו MRSA ו- סטפילוקוקוס ואפילו יגיע ב-590 גוונים

01.11.2015, 14:22 | שירות כלכליסט

יצרנית הצבעים האמריקאית שרווין-וויליאמס (Sherwin-Williams) יצרה צבע שלטענתה יכול להרוג בקטריות, ביניהן חיידקי אי.קולי, MRSA ו- סטפילוקוקוס. בחברה מייעדים את הצבע בייחוד לשימוש בבתי חולים, שכן החיידקים נחשבים לגורם מרכזי בהידבקות בדלקות במהלך השהות בבתי חולים.

על פי נתוני המרכז למניעת מחלות בארה"ב (CDC), בכל יום נתון, אחד מכל 25 מטופלים שבאשפוז נדבק בדלקת כתוצאה משהותו בבית חולים. מעבר לכך שהדלקות הללו עלולות לגרום למוות, הן גם עולות לבתי החולים הרבה מאד כסף.

עוד עולה מנתוני CDC מ-2009, דלקות הנגרמות כתוצאה מהטיפול עולות לבתי החולים בארה"ב בין 28 ל-45 מיליארד דולר בשנה בעלויות רפואיות ישירות. כעת בשרווין-וויליאמס טוענים כי הצבע החדש, שנקרא "חומת צבע" (Paint Shield), יכול להרוג 99.9% מהבקטריות הנפוצות בבתי חולים, לאחר ששהו על השטח הצבוע למשך שעתיים. הצבע גם מפחית את הצמיחה של "מיקרובים שכיחים".

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

"זוהי אחת מפריצות הדרך הטכנולוגיות המשמעותיות ביותר בקרוב ל-150 שנות קיומנו", הצהיר מנכ"ל החברה כריס קונור. "על ידי כך שנחסל פתוגנים מדבקים במשטחים צבועים, "חומת צבע" מהווה את נקודת התפנית של טכנולוגיית הציפוי והצבע".

הצבע מכיל סוג של אמוניום (quaternary ammonium) המשמש בדרך כלל לחיסול בקטריות. בחברה ציינו כי החידוש הוא בכך שגרמו לרכיב להישאר יציב בתוך הצבע.

ד"ר קליפורד מקדונלד מהמרכז למניעת מחלות אמנם ציין כי חיסול הדלקות הנגרמות במהלך השהות בבית חולים היא "בראש סדר העדיפות", אך הזהיר כי קשה לקבוע את ההשפעה של חומר אחד. כדי שמוצר ייחשב כיעיל, הוא חייב לעמוד במספר קריטריונים ולעבור בדיקות בתנאי מעבדה ובשטח.

הצבע החדש יגיע ב-590 גוונים, ויהיה זמין למכירה בארה"ב החל מהשנה הבאה. על פי שרווין-וויליאמס, ניתן יהיה להשתמש בצבע על "משטחים קשים כמו תקרות, קירות ודלתות", והוא יעיל למשך ארבע שנים. בחברה הוסיפו כי הצבע יועיל גן בחדרי כושר, פעוטונים, בתי ספר, בתי אבות, מלונות, ספינות שייט ובתים פרטיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות