אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד חברת החשמל חוזר לעיצומים, הדירקטוריון יקים ועדת בדיקה שלישית צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

ועד חברת החשמל חוזר לעיצומים, הדירקטוריון יקים ועדת בדיקה שלישית

בין הצעדים שנשקלים - חיבור בחינם ללקוחות חדשים ואף הקפאת גביית הכספים. במקביל תישקל הקפאת כניסה של קבלנים זרים לעבודות שונות במחאה על הקיצוצים שעליהם הכריזה ההנהלה

02.11.2015, 06:53 | ליאור גוטמן

ועד עובדי חברת החשמל צפוי להודיע בימים הקרובים על חזרה לעיצומים - כך נודע ל"כלכליסט".

הוועד התכנס אתמול כדי לדון בצעדים השונים שיינקטו נגד ההנהלה, והמגמה המסתמנת היא צמצום פגיעה בצרכנים. בין הצעדים שנשקלים - חיבור בחינם ללקוחות חדשים ואף הקפאת גביית הכספים. במקביל תישקל הקפאת כניסה של קבלנים זרים לעבודות שונות במחאה על הקיצוצים שעליהם הכריזה ההנהלה. במקרה קיצון יוכל הוועד גם להקפיא הנפקת אגרות החוב, אם וכאשר הדבר יעמוד על הפרק.

קראו עוד בכלכליסט

מיקו צרפתי יו"ר ועד חברת החשמל , צילום: תומי הרפז מיקו צרפתי יו"ר ועד חברת החשמל | צילום: תומי הרפז מיקו צרפתי יו"ר ועד חברת החשמל , צילום: תומי הרפז

מדובר בצעדים שנעשו בעבר, ומטרתו של הוועד היא להשאיר את סכסוך העבודה שהוכרז בסוף ספטמבר רלבנטי עד דיוני הרפורמה. משרד האוצר צפוי לחדש את הדיון בנושא בשבוע הבא, אבל כבר עכשיו ברור שבין ההנהלה לעובדים שורר נתק מוחלט. בין מנכ"ל החברה עופר בלוך לבין יו"ר ועד העובדים דוד (מיקו) צרפתי בפרט אין חיבה גדולה.

דירקטוריון חברת החשמל בוחן אפשרות להקים ועדת בדיקה שלישית לאירועי הסופה. בדומה לוועדה של ההנהלה, גם זו תורכב מאנשי הדירקטוריון עצמם, עם אפשרות לפנות לכל מומחה חיצוני שיוכל לשפוך או על הנהלת החברה ועל דרכי קבלת ההחלטות בימי הסופה.

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", ועדת הבדיקה הראשונה היא פנימית ונועדה לשרת את המנכ"ל בלוך. זו מורכבת מארבעה עובדים ואינה כוללת נציגי ועד. ועדת הבדיקה השנייה היא ממשלתית ובראשה יעמוד מנכ"ל משרד האנרגיה שאול מרידור. חבריה יגיעו מאגף התקציבים, מרשות החברות הממשלתיות וממינהל החשמל. רשות החשמל תשלח לוועדה את הסמנכ"לית תניב רופא. הציפייה היא להגיש מסקנות לשר האנרגיה יובל שטייניץ עד סוף החודש.

מחברת החשמל נמסר: "הדירקטוריון החליט להקים צוות בדיקה המורכב מכמה חברי דירקטוריון, שיסתייע במומחים".

ליאור גוטמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
התרמית של הממשלה יצאה לאור
שנים של פעולה מכוונת כדי להחליש ולהביא את חברת החשמל לחדלות פרעון ע"י מחירי דלק גבוהים ומחירי חשמל נמוכים הביאו את החברה למצב שיש לה חוב של מדינה .כך חשבו לעצמם מנהיגנו הנאמנים לתת במתנה את החברה לחברה הטובים ששולטים בכל הכלכלה במדינה ותוך כדי כךגם להסית עם שלם נגד העובדים. תוכנית ההפרטה האחרונה שכבר אושרה בוטלה ברגע האחרון ע"י משרד האוצר ופתאום בוכים שיש 2500 עובדים מיותרים אז למה ביטלתם את ההפרטה ? ביבי ולפיד?
rz  |  04.11.15
9.
הטייקונים והממשלה עובדים עליכם כבר שנים
הטייקונים והממשלה משסים את הציבור בעובדי חברת החשמל כבר שנים. נכון שישנם 2000 עובדים מיותרים בחברת החשמל. וועד העובדים מסכים לכך כבר שנים. אבל תחשבו לבד - העובדים המיותרים האלו הם הסיבה ל-70 מיליארד ש"ח חוב, ולהתמוטטותה של חברת החשמל? יש יד מכוונת שממוטטת את חברת החשמל מלמעלה. הוצאות השכר של כל 13,000 עובדי החברה הן רק כ- 10% מהוצאות החברה, לכן גם אם תאורטית כל העובדים של חברת החשמל היו מפוטרים ההשפעה על החוב הייתה מזערית. מדובר בעובדות. תבדקו. במשך 20 השנה האחרונות (מ-1996) הממשלה שלחה את החברה ללוות כספים בארץ ובחו"ל על מנת שתפתח את משק החשמל וסיבכה אותה עם הוצאות מימון מטורפות וביד השנייה החזיקה את מחירי החשמל נמוכים וכמובן שלא העבירה שקל אחד לחברת החשמל במשך 20 השנים האחרונות לפחות. אני חוזר ואומר - יש יד מכוונת מלמעלה. יש כאן אינטרסים מטורפים של הטייקונים. אגב - תבדקו את הרווחים העצומים של היצרנים הפרטיים...
אליהו  |  02.11.15
8.
החיים החיים שעברו ביעף
רק ...קשישים חסרי ממון נפגעים. שביתות עושים במשק, קשישים נפגעים, מעלים משכורות עתק במשק, קשישים נפגעים. הלו תתעוררו קשישים רוצים לחיות ברווחה כלכלית גם כן. מי חושב עלינו הקשישים הבודדים, הממשלה... חס וחלילה עלייה ניכרת במשכורתם. חברי הכנסת עסוקים בהגדלת .גם כן במשכורתם שלהם. .הוועדים הגדולים והחזקים במשק. חושבים רק על. רווחתם בלבד. ומה תפקיד הקשישים במשחק..... הקשישים מממניים, בחסכונות שלהם שצברו שנים בעבודה קשה. הם שותקים להם הכוח רק בלכתוב, לכתוב , לכתוב עד מתי תתעלמו, .
לולה  |  02.11.15
לכל התגובות