אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חובות רוביקון וקלע למשקיעים: 296 מיליון שקלים צילום: עמית שעל

חובות רוביקון וקלע למשקיעים: 296 מיליון שקלים

כך עולה מדו"ח שהגיש לביהמ"ש המפרק הזמני של החברות, עו"ד ארז חבר. על פי הדו"ח, בעל השליטה אמיר ברמלי השתמש בכספי משקיעי רוביקון להשקעה ומימון בהיקף של 13.4 מיליון שקלים במסעדות שהחזיק באופן אישי, בהן מסעדת "אחד העם" של מיכל אנסקי

02.11.2015, 09:16 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

קרנות קלע והחברה האם שלהן רוביקון, שבשליטת איש העסקים אמיר ברמלי, חייבת כ-296 מיליון שקל למשקיעים חיצוניים כולל ריבית פיגורים. כך עולה מדו"ח ראשוני שהגיש לבית המשפט המפרק הזמני של החברות, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק מטלון. לאחר שבשבוע שעבר פיטר חבר כשני שליש מכוח האדם, נותרו בחברות 29 עובדים. חבר מדגיש שמדובר בדו"ח ראשוני בלבד שלא כולל בהכרח את כלל הנכסים וההתחייבויות. מחר יערך בבית המשפט המחוזי בת"א דיון בממצאים הראשונים של חבר, ובבקשתו להתחיל לממש נכסים כדי להחזיר חובות.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדו"ח הראשוני, רוביקון כוללת כ-20 החזקות ריאליות ותיק הלוואות גדול שבו מעורבים משקיעי קלע. כספי המשקיעים בקלע וברוביקון נותבו בשנים האחרונות למתן עשרות הלוואות, לרכישת נכסי נדל"ן, להשקעה החברות קטנות וכן להשקעה במסעדות. בחודשים האחרונים, כך הדו"ח, השיבו החברות חובות בהיקף של 94 מיליון שקלים. עם זאת, לחברות אין כיום די כסף נזיל לפירעון כל התחייבויות. בחשבונות קלע יש כ-80 אלף שקלים בלבד, כאשר בחשבונות הקשורים לרוביקון יש כ-5.5 מיליון שקלים בלבד.

אמיר ברמלי, צילום: אוראל כהן אמיר ברמלי | צילום: אוראל כהן אמיר ברמלי, צילום: אוראל כהן

על פי הדו"ח לרוביקון יש בעצם שני תחומי פעילות מרכזיים שמהם אמורים להיפרע כעת הנושים. הראשון, פעילות אשראי ומימון לעסקים פרטיים העומדת על כ-40 מיליון שקל, כאשר אחד הלווים העיקריים והגדולים הוא פרויקט הנדל"ן "גלים גלים" באשקלון. עם זאת, תקבולי הפרויקט משועבדים בשלב זה. התחום השני הוא השקעות ריאליות שונות במגוון תחומים בישראל ומעט בחו"ל. אלה שחזקות אלה הינן מניבות מוזמנים, כלומר הדרך שהנושים יכולים להיפרע מהן הוא על ידי מכירה.

אחז הנושאים המעניינים בדו"ח, הוא מסקנה ראשונית של עו"ד חבר שברמלי עצמו ערבב נכסים והתחייבויות אישיות עם כספי המשקיעים ברוביקון. קלע, נציין, היא זרוע ההשקעה של רוביקון. מהדו"ח עולה כי קבוצת רוביקון מימנה באמצעות כספי משקיעים רכישה ותפעול של קבוצת מסעדות שהוחזקו באופן אישי על ידי ברמלי, וזאת בהיקף של 13.4 מיליון שקלים. מדובר בשלוש מסעדות ובהן "אחד העם" של מיכל אנסקי בת"א (נרכשה ושופצה תמורת 3.5 מיליון שקל), "אתנחתא" בהרצליה (1.2 מיליון שקל), "אתנחתא בדיזנגוף" (2.5 מיליון שקל), וכן בחברת הניהול שלהן "מסעדות טובות".

המסעדות וחברת הניהול העסיקו בסך הכל 85 עובדים ופעלו על פי הדו"ח באופן גירעוני. כלומר הפסידו כסף. כאמור, על פי דו"ח המפרק הזמני הכספים שהושקעו בהן היו מקופת רוביקון, למרות שהאחזקה בהן הייתה פרטית של ברמלי. בימים האחרונים, ולאחר שניתן צו במעמד צד אחד, נסגרו המסעדות. על פי הדו"ח החובות וההתחייבויות של המסעדות עומדים על 16.6 מיליון שקלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
i still do not understand what exactly the charges are?
if everything , or just about everything is invested then allow the investment to go on and maybe all is for nothing. the restaurant issue does not smell well and there may or may not be an explanation. however for the great majority of big amount there are very clear explanation. it seems that the fund went into liquidity issues (or temporary liquidity issues), and the attorneys made sure to do the rest....in other words, make sure that the fund will never be able to pay back.
citizen  |  02.11.15
8.
מזל שבדקתי את הקרן לפני שהשקעתי...
היה להם סיפור יפה על הלוואות קצרות טווח ל 48 שעות לעסקים קטנים שצריכים מימון בבנקים. דיברתי עם 6-8 סניפי בנקים, אף אחד לא הכיר את הסיפור הזה ואת צורת העבודה הזו - וזה נשמע לי חשוד. אמרתי לאישתי "פירמידה" וויתרנו... (וגם אמרנו לחברים שלנו שהבאנו לעיסקה שצריך לוותר), והאמת , שנתיים תהיתי אם לא עשיתי טעות ועכשיו אני מגלה שהיה לי המון מזל (אבל גם קצת שכל לבדוק את הסיפור).
אזרח , תל אביב  |  02.11.15
לכל התגובות