אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חממת טרנדליינס ממשגב תונפק בבורסת סינגפור

חממת טרנדליינס ממשגב תונפק בבורסת סינגפור

החממה הישראלית תגייס בהנפקה כ-20 מיליון דולר, לפי שווי של 100 מיליון ומתכננת להשיק פעילות במדינה, במטרה להתרחב אל סין. היא מתמקדת בתחומי מדעי החיים ושותפה בקרן מרילנד ישראל. עד כה, השקיעה החברה ב-60 סטארט-אפים

02.11.2015, 10:10 | מאיר אורבך

חממת טרנדליינס ממשגב הגישה תשקיף להנפקה בבורסה המשנית של סינגפור, כך נודע לכלכליסט. על פי ההערכות תנסה החממה הישראלית לגייס כ-20 מיליון דולר לפי שווי של עד 100 מיליון דולר.

חמישה מיליון דולר מסך ההנפקה הובטחו לה על ידי חברת מדעי החיים הגרמנית B BRAUN. החממה כוללת שתי פעילויות עיקריות: השקעות בחברות מדעי החיים וטכנולוגיה חקלאית בשיתוף המדען הראשי וניהול קרן מרילנד ישראל. כמו כן קיבלה החברה התחייבויות מקדמיות של אגח להמרה על ידי שורה של משקיעים בכ-10 מיליון דולר.

סטיב רודס, יו"ר טרנדליינס, צילום: אבישג שאר ישוב סטיב רודס, יו"ר טרנדליינס | צילום: אבישג שאר ישוב סטיב רודס, יו"ר טרנדליינס, צילום: אבישג שאר ישוב

על פי התשקיף, החברה רשמה הכנסות של כ-8.9 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2015 ו-11.7 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2014. החממה רשמה רווח נקי של 3.6 מיליון דולר בהשוואה לרווח נקי של 5.4 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2014. בעלי המניות המרכזיים בחברה הם זאב ברונפלד המחזיק 20% ממניות החברה, טוד דולינג'ר המחזיק 3.8% וסטיב רודס המחזיק אחוזים דומים. טרנדליינס תכננה להנפיק בקנדה בשנה שעברה - מהלך שלא יצאה לפועל.

טוד דולינג טוד דולינג'ר, שותף בטרנדליינס טוד דולינג

חברת כלל חיתום מלווה את ההנפקה של חברת טרנדליינס. על פי ההערכות שלוש חברות ישראליות נוספות בוחנות כיום הנפקה בסינגפור. באוגוסט דיווחה טרנדליינס על כוונתה להתחיל פעילות באזור סינגפור בכוונה לפתח שם טכנולוגיות בתחום מדעי החיים ולהגיע לשוק הסיני. החברה הישראלית היחידה שנסחרת כיום בסינגפור היא חברת סרין טכנולוגיות.

   

מאז שנוסדה ב-2007 השקיעה חממת טרנדליינס בכ-60 חברות כאשר שש מתוכן נמכרו או הנפיקו. ביניהן נמנות פוליטאץ שנמכרה לקובידיאן בכ-30 מיליון דולר, פלוסנס שנמכרה לבקסטר בכ-9.5 מיליון דולר, אינולאפ שנמכרה במיליוני דולרים בודדים לטלפלקס ורכישת אינספירו בידי אופקו בכ-10 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות