אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דורית סלינגר דורשת ממגדל לבטל תשלום דיבידנד של 200 מיליון שקל צילום: עמית שעל

דורית סלינגר דורשת ממגדל לבטל תשלום דיבידנד של 200 מיליון שקל

הממונה על שוק ההון סבורה כי בחלוקת הדיבידנד "יש בה כדי לפגוע בניהול התקין של עסקי החברה ובהיערכותה ליישום משטר כושר פירעון חדש"

02.11.2015, 10:26 | רעות שפיגלמן

המפקחת על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר, דורית סלינגר, הודיעה הבוקר למגדל כי היא דורשת את ביטול הדיבידנד של ה-200 מיליון שקל שאישר הדירקטוריון בשבוע שעבר. סלינגר רואה בעין לא יפה את בקשת החלוקה, כאשר חברת הביטוח שבשליטתו צפויה להציג גרעון של כמה מיליארדי שקלים בהון העצמי בעקבות יישומן של תקנות סולבנסי 2, ב-2017.

קראו עוד בכלכליסט

סלינגר מציינת כי בהתאם לתרחיש שביצעה מגדל באוגוסט האחרון שמטרתו לחזות את ההשפעה הצפויה העל ההון העצמי, היא סבורה כי בחלוקת הדיבידנד "יש בה כדי לפגוע בניהול התקין של עסקי החברה ובהיערכותה ליישום משטר כושר פירעון חדש". סלינגר דורשת שהדירקטוריון ייתכנס ויבטל את חלוקת הדיבידנד.  

מגדל ציינה בדוח הרבעוני השני שלה כי "היעדר היערכות מתאימה עלול להביא לחוסר משמעותי ביותר בהון בהיקף של כמה מיליארדי שקלים". אם מגדל לא תצליח לנקוט בצעדי מתאימים יהיה לה גירעון של כמה מיליארדי שקלים, בניגוד לעודף של 2.5 מיליארד שקל שיש לה נכון לתום המחצית הראשונה השנה.  

דורית סלינגר, צילום: עמית שעל דורית סלינגר | צילום: עמית שעל דורית סלינגר, צילום: עמית שעל

כללי הסולבנסי 2 שככל הנראה חברות הביטוח יידרשו כנראה ליישמן מתחילת 2017, משנים את אופן חישוב כרית ההון של חברות הביטוח באופן מחמיר יותר. מגדל מגדל ציינה בדוחות הרבעון השני שלה כי יהיה עליה לבצע שינוי משמעותי בתמהיל ההשקעות שלה או לבצע גידור ניכר של הסיכונים. למגדל היקף תיק ביטוח חיים הכי גדול מבין כל חברות הביטוח הגדולות והתקנות החדשות ישפיעו דרמטית על רכיב אובדן כושר עבודה שהוא חלק מביטוח החיים. חברות הביטוח ידרשו בין היתר להגדיל את כרית ההון לרכיב זה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות