אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר הטבות המס לפריפריה: נבחן מתן פיצוי ליישובים בהוראת שעה

משבר הטבות המס לפריפריה: נבחן מתן פיצוי ליישובים בהוראת שעה

כך הודיע יו"ר ועדת הכספים, משה גפני; לדבריו, לא יקיים דיון נוסף בנושא, אך הוא פועל למציאת פתרון יצירתי "יחד עם ראש הממשלה ושר האוצר"

02.11.2015, 12:22 | רוני זינגר
"אנחנו בוחנים אפשרות שהיישובים שנפגעים במסגרת המפה שהכנו יקבלו הוראת שעה שתבטל או תצמצם את הפגיעה בהם", כך הודיע הבוקר (ב') יו"ר ועדת הכספים משה גפני בנוגע למשבר מפת הטבות המס לפריפריה. גפני הודיע כי לא יקיים דיון בנושא הטבות המס לפי שעה, אך הודה כי בניגוד לאיומים על החזרת הנושא לבג"ץ, הוא פועל בימים אלה כדי למצוא פתרון יצירתי - "ביחד עם ראש הממשלה ושר האוצר" - כדי לצמצם את "הפגיעה המזערית שיש למספר יישובים קטן במפה שהכנו".


גפני אומר את הדברים בשעה שמחוץ לכנסת מתקיימת הפגנה של תושבי נהריה ועכו בעיקר, שהגיעו למחות על הפגיעה בהטבות המס להם הם זוכים.

נהריה. תקבל פחות משום שהוסיפו יישובים לרשימה, צילום: גיל נחושתן נהריה. תקבל פחות משום שהוסיפו יישובים לרשימה | צילום: גיל נחושתן נהריה. תקבל פחות משום שהוסיפו יישובים לרשימה, צילום: גיל נחושתן

"הכנו רשימה של 403 יישובים שרובם לא היו שם קודם. בחלק קטן מאוד מהם יש פגיעה מזערית בהטבות וגם זה רק לבעלי שכר גבוה מעל 16,700 שקלים. ובכל זאת אנחנו מחפשים פתרון לאלה שצועקים "ירדנו בהטבות". יכול להיות שנשנה את הקריטריונים כך שאלו שיורדים, יזכו בהוראת שעה שתתקן להם את הפגיעה במעט או שאולי תבטל אותה בכלל ולא תהיה פגיעה", כך אמר גפני. לשמע הדברים קרא ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ מהבית היהודי - "אז אם פותחים את המפה למה לא להכיס גם את יהודה שומרון", ועורר קריאות בוועדה. סמוטריץ׳ היה זה שבקשתו להכללת יהודה ושומרון במפה שגיבש גפני הביאה למשבר הראשון בדיונים לפני כשבועיים ולאחר שבבית היהודי חזרו בהם מהדרישה להכללת יישובי יהודה ושומרון, החלו גם יישובים אחרי מהפריפירה לדרוש תיקון במצבם כפי שהוא במפה החדשה.

הפגיעה בתושבי נהריה הוא של 2% בהטבות ובעכו של 4%. בכפר ורדים לא יספגו כל פגיעה, למרות הטענות של ראש המועצה, כיוון שהוועדה קבעה שבשנתיים הקרובות כפר ורדים תשמור על רף ההטבות שזכתה לו עד כה ובעוד שנתיים תעשה הכנסת מאמץ לדאוג לכפר ורדים במיוחד בנושא ההטבות - אפשר שגם בעניין זה תיקבע הוראת שעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות