אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסע בין כוכבים: הדור אחרי אחרי הבא צילום: ויקיפדיה

מסע בין כוכבים: הדור אחרי אחרי הבא

חברת CBS הפתיעה את המעריצים כאשר הכריזה על סדרת מקור חדשה לטלוויזיה בעולם "מסע בין כוכבים". מעט מאוד ידוע כעת על הסדרה החדשה, אבל הפרק הראשון ישודר בינואר 2017

02.11.2015, 21:14 | הראל עילם

אחרי יותר מעשור, אחד המותגים הגדולים והאהובים ביותר במדע-בדיוני חוזר למסך הקטן שממנו נולד: חברת CBS הודיעה הערב (ב') כי היא תשיק בינואר 2017 סדרת מקור חדשה שתתרחש בעולם "מסע בין כוכבים". בארצות הברית הסדרה תשודר אך ורק דרך שירות הסטרימינג של CBS, בשם AllAccess, אבל בשאר העולם הוא יגיע למסכי הטלוויזיה.

מאז השקת הסדרה המקורית ב-1966, הושקו כחמש סדרות טלוויזיה בעולם "מסע בין כוכבים" וכ-12 סרטים בסך הכל. תקופת השיא של Star Trek הייתה בשנות התשעים, אז שלוש סדרות הוקרנו בצורה כמעט חופפת, וכל אחת מהן רצה במשך כשבע עונות – יחד עם שישה סרטים נוספים. אבל המותג דעך עם השנים, במיוחד לאחר הכשלון היחסי של Enterprise, סדרה שהושקה ב-2001 והצליחה לשרוד רק במשך כארבע עונות.

מסע בין כוכבים. התגעגענו מסע בין כוכבים. התגעגענו מסע בין כוכבים. התגעגענו

מאז ש-Enterprise ירדה מהאוויר, קמו מספר נסיונות עצמאיים ליצירת סדרת "מסע בין כוכבים" חדשה על ידי מעריצים וחלק מהשחקנים הוותיקים של הסדרות הישנות. בין השאר, מייקל דורן (וורף), וולטר קונינג (צ'כוב המקורי) וטים רוס (טובוק) מעורבים במספר מיזמים כאלו. שמו של הבמאי בריאן סינגר גם נקשר במספר שמועות על נסיונות לאתחל את המותג עם סדרת טלוויזיה חדשה.

בשנה הבאה, לכבוד חגיגות שנות החמישים למותג, יגיע לאקרנים גם הסרט ה-13 בסדרה, Beyond, שימשיך קו העלילה של שני הסרטים האחרונים – מציאות אלטרנטיבית המבוססת על גיבורי הסדרה המקורית והאהובה, עם כריס פיין כג'יימס טיבריוס קירק.

מעט מאוד ידוע על הסדרה החדשה, גם לא הרקע המתוכנן או התקופה ההיסטורית שבה הסדרה תתרחש. החברה רק ציינה כי הסדרה לא תהיה מבוססת על אירועי הסרט החדש. CBS אפילו לא שחררה מידע על רשימת השחקנים, ורק ציינה כי אלכס קורצמן יהיה המפיק הראשי של הסדרה. קורצמן ידוע כתסריטאי-שותף ומפיק של שני הסרטים האחרונים בסדרה. CBS הבטיחה כי הסדרה "תציג דמויות מרתקות חדשות" וכן "עולמות וציווילזציות חדשות", המילים המפורסמות שהופיעו בכל אחת מסדרות הטלוויזיה.

עד כה, אוסף הסרטים וסדרות הטלוויזיה כיסו תקופה כרונולוגית ארוכה, מאמצע המאה ה-22 ועד תחילת המאה ה-25. כולם כיסו בדרך זו או אחרת את ההמצאה המרכזית של ג'ין רודנברי, ממציא סדרת המקור – הפדרציה, ממשלה בין-גלקטית שמקדמת ערכים של הגשמה עצמית, שלום, דמוקרטיה, שיתוף פעולה וכלכלה ללא-מחסור. רודנברי דמיין עתיד בו הטכנולוגיה העתידנית מאפשרת לבני אדם לנוע מעבר לגזענות, רעב, מלחמה ועבדות ולבחון שאלות עמוקות ופילוסופיות יותר – על דת, מדע ושיוויון.

סדרת הטלוויזיה המקורית, וסדרת המופת The Next Generation, הן עד היום הסדרות המשודרות ביותר בהיסטוריה של הטלוויזיה המסחרית העולמית. לאחרונה CBS פיתחה גרסת HD בבלו-ריי של כל פרקי The Next Generation, על מנת לשדרג את הסכמי הסינדיקציה שלה. "מדי יום, פרק של מסע בין כוכבים משודר בכל מדינה בעולם" אמר ארמנדו נונייז, מנכ"ל ונשיא CBS. "אנחנו לא יכולים להמתין למסע החדש של Star Trek".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות