אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה: גם מנועים גדולים של פולקסווגן מזהמים

הסוכנות האמריקאית להגנת הסביבה: גם מנועים גדולים של פולקסווגן מזהמים

בהודעה שפרסמה הסוכנות נמסר כי היא חושדת שהיצרניות התקינו "מכשירי הכשלה" גם במכוניות המצוידות במנועי דיזל בנפח 3.0 ליטרים

03.11.2015, 10:40 | תומר הדר

פרשת מנועי הדיזל המזהמים של פולקסווגן עלולה להסתבך עוד: בהודעה שפרסם ה-EPA, הארגון האמריקאי להגנת הסביבה נמסר כי הודיע לחברת פולקסווגן בארה"ב - וגם לחברת פורשה - כי הוא חושד שהיצרניות התקינו "מכשירי הכשלה" גם במכוניות המצוידות במנועי דיזל בנפח 3.0 ליטרים. כזכור, לפני מספר שבועות התגלה כי פולקסווגן התקינה בדגמי דיזל רבים של הקונצרן מנגנון אשר מאפשר לרכב "לזהות" מצבים בהם המכונית עוברת בדיקת זיהום אוויר.

המתקן התבסס על זיהוי של מצבים בהם הגה הרכב ישר וגלגליו הקדמיים מסתובבים - אך גלגליו האחוריים אינם מסתובבים כלל, כלומר הרכב עובר בדיקה כלשהיא לצורך מדידת זיהום. על פי הודעת ה-EPA, קיים חשד שתוכנה זדונית דומה הותקנה גם במספר דגמי דיזל בעלי מנועי 3.0 ליטרים - שיוצרו בין 2014 ל-2016. בין הדגמים שמונה ה-EPA נמנים פולקסווגן טוארג, פורשה קאיין, אאודי A6 קוואטרו ואאודי Q5. יצוין שחלק מדגמים אלה נמכרים גם בישראל.

פולקסווגן טוארג פולקסווגן טוארג פולקסווגן טוארג

בתגובה לחקירת ה-EPA הודיעה פולקסווגן כי "החברה מדגישה שתוכנה זדונית לא הותקנה במנועי ה-3.0 ליטרים ולא שינתה את פליטת המזהמים באופן שאינו חוקי". בנוסף הודיעה החברה שתשתף פעולה באופן מלא עם ה-EPA בחקירה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות