אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ערוץ 10: כיל הטילה עלינו חרם פרסום בגלל כתבה ששידרנו עליה; כיל: אנחנו ממשיכים לפרסם צילום: אוראל כהן

ערוץ 10: כיל הטילה עלינו חרם פרסום בגלל כתבה ששידרנו עליה; כיל: אנחנו ממשיכים לפרסם

מנכ"ל ערוץ 10 מאשים במכתב ליו"ר כיל כי החברה הפסיקה את הפרסום בערוץ בשל כתבה שעסקה באיום של כיל על המדינה בעניין מסקנות ששינסקי; כיל: "אנו ממשיכים בפרסום תוך התמקדות בשעות הפרסום בהתאם לקהל היעד"

03.11.2015, 12:57 | אורנה יפת

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, מאשים את חברת כיל בכך שהטילה חרם פרסום על הערוץ, בשל כתבה של הכתב הכלכלי מתן חודורוב בנוגע לחברה. במכתב ששיגר ורשבסקי לניר גלעד, יו"ר דירקטוריון כיל, הוא דורש ממנו להשיב את הפרסום לערוץ 10 ומציין כי בערוץ 2 נמשך הפרסום של כיל כרגיל. עם זאת, בהמשך נודע כי הצדדים החלו בהידברות בניסיון לפתור את המשבר ולהגיע להבנות.

במכתבו כותב ורשבסקי: "לפני עשרה ימים, המדור 'אנליסט' של מתן חודורוב, טיפל באיום של כיל על המדינה, בפיטורי מאות עובדים ועצירה מוחלטת של השקעות החברה בנגב, אם המדינה לא תשנה את המלצות ועדת ששינסקי. כמו כן מתן הביא לידיעת הצופים את עלות שכרך, והקשר הרופף בינו לבין ביצועי החברות תחת ניהולך.

ניר גלעד, יו"ר דירקטוריון כיל, צילום: עומר מסינגר ניר גלעד, יו"ר דירקטוריון כיל | צילום: עומר מסינגר ניר גלעד, יו"ר דירקטוריון כיל, צילום: עומר מסינגר

המכתב של מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי המכתב של מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי המכתב של מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי

"ביום שלישי ה-27.10 קיבלנו הוראה מסוכנות המדיה שרוכשת עבורכם את הפרסום, להפסיק לאלתר את הפרסום של כיל בערוץ 10. לטענתם, הכתבה נובעת מהכתבה האמורה. למותר לציין שהפרסום בערוץ 2 ממשיך כרגיל".

"בדקתי בחדשות 10 ועם מתן חודורוב, ולא אתה או איש מטעמך, טענתם לחוסר דיוק בפרט כלשהו בכתבה", ממשיך ורשבסקי ומסיים את מכתבו, כאמור, בדרישה כי גלעד יורה לאנשיו להשיב לאלתר את הפרסום לערוץ, ובאמירה: "לא נכנע לשום חרם פרסום מכל סוג שהוא".

כיל: "לפנים משורת הדין אנו ממשיכים לפרסם בערוץ 10"

בכיל דחו את טענות ורשבסקי ושלחו לו מכתב תשובה בו נטען כי אין שום קשר בין "ההחלטה המקצועית של פריסת המדיה בקמפיין של כיל לבין הכתבה המגמתית של מתן חודורוב במדור אנליסט", לדבריהם.

לטענת החברה, התמורה שהתקבלה מערוץ 10 במסגרת הקמפיין "הייתה מתחת לסטנדרט שנקבע על ידינו בשיתוף משרד הפרסום. למרות זאת, החלטנו לפנים משורת הדין להמשיך לפרסם בערוץ 10".

כיל מצרפת את ההתכתבות שלה מול משרד הפרסום שנערכה ב-20.10 ולפיה מדגיש משרד הפרסום את הבעייתיות בפרסום בערוץ 10: "אנחנו מסבים את תשומת ליבך שיש בעיה עם היחסי המרה בערוץ 10. היחס המרה בכל הערוצים עומד על 62%... היחס המרה בערוץ 10 עומד על 55%... לאור זה אנחנו חושבים שלא נכון לנו לשבץ בערוץ 10 בשלב הנ"ל".

לדברי דני חן, משנה למנכ"ל כיל, החתום על המכתב, בכיל חשבו שצריך להמשיך לפרסם בערוץ 10 תוך התמקדות בשעות הפרסום בהתאם לקהל היעד. "בחנו את הדברים גם מול משרד הפרסום שלנו, ושם נאמר, באופן חד משמעי, כי הדברים המיוחסים לרוכש המדיה לא נאמרו – לא ברצינות ואפילו לא בבדיחות הדעת.

"יש לנו ביקורת מקצועית חריפה כלפי חלק מהכתבות שהוצגו בשנה האחרונה בערוץ 10 ביחס לכיל, אולם הדבר לא הוביל אותנו להחלטה להפסיק לפרסם בו", ציין חן ומסיים את מכתבו בבקשה לקיים פגישה עם ורשבסקי ומזמין אותו "להתחיל בדיאלוג פתוח ומקצועי ביננו".

יוסי לובטון, מנכ"ל באומן בר ריבנאי, משרד הפרסום של כיל, מסר בתגובה: "העובדות הן חד משמעיות ולא ניתנות למחלוקת והסיבה היחידה להפסקת הקמפיין בערוץ 10 הינה חוסר היכולת של ערוץ 10 להביא קהלים שהוגדרו כקהלי היעד של הקמפיין. כתוצאה מכך, ועל מנת לעמוד בעלות הנדרשת לנקודת רייטינג, נאלצנו בשלוש הימים האחרונים של הקמפיין לפרסם רק בערוץ 2, שהתוצאות בו היו טובות יותר. הניסיון לקשור בין הכתבה בערוץ 10 להפסקת הפרסום, הוא מגוחך, מאחר ובמשך שמונה ימים שלאחר שידור הכתבה המשכנו לפרסם בערוץ 10 בניסיון להגיע לתוצאות הרצויות".

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) אומר בתגובה לחרם של כיל על ערוץ 10 בעקבות הכתבה של מתן חודורוב: "הבריונים של כיל מוכיחים שוב שהם נוקטים שיטות של מאפיה. איומים על כלי תקשורת, לקיחת עובדים כבני ערובה ושוד שיטתי של הקופה הציבורית".

ארגון העיתונאים מסר בתגובה כי הוא "מגנה את ניסיונותיה של כיל להשתיק את העיתונות באמצעות חרם פרסום מוחלט על ערוץ 10. הניסיון להלך אימים על כלי התקשורת באמצעות 'הענשתם' ופגיעה בכיסם כל עת שתתפרסם כתבה שאינה מחמיאה לחברה, מהווה סכנה אמיתית לחופש העיתונות. ארגון העיתונאים קורא לכיל, כמו גם למפרסמים גדולים אחרים, לכבד את העיתונות ואת תפקידה. כמו כן ארגון העיתונאים קורא גם לעיתונאים וגם לכלי התקשורת להמשיך לבצע את תפקידם ולשרת את הציבור ללא מורא מנחת זרועם של מוקדי הכוח בחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות