אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יום המסחר הראשון בהנפקה הגדולה של 2015: חברת הדואר היפנית שווה 132 מיליארד דולר צילום: בלומברג

יום המסחר הראשון בהנפקה הגדולה של 2015: חברת הדואר היפנית שווה 132 מיליארד דולר

מדובר בהנפקה משולשת של חברת הדואר, בנק הדואר וסוכנות הביטוח של הדואר ביפן. החברות גייסו 12 מיליארד דולר מהציבור, ונסחרות בזינוקים של 16%-33% ביום המסחר הראשון. מדובר בהפרטה הגדולה ביפן מאז שנת 1987

04.11.2015, 08:56 | שירות כלכליסט

היסטוריה בבורסה של טוקיו היום (ד') עם תחילת המסחר במניות קבוצת חברות הדואר ההממשלתיות.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר על הנפקת חברת הדואר היפנית, בנק הדואר היפני וכן סוכנות הביטוח של הדואר. עם פתיחת המסחר במניות החדשות הן רשמו עליות של 16%-33%, והקפיצו את שווי הקבוצה לסכום מפלצתי של 132 מיליארד דולר. המדינה גייסה מהציבור 12 מיליארד דולר בהנפקה - שנושאת בתואר ההנפקה הגדולה בעולם מאז הנפקת עליבאבא הסינית בשנה שעברה.

סניף דואר בטוקיו, צילום: בלומברג סניף דואר בטוקיו | צילום: בלומברג סניף דואר בטוקיו, צילום: בלומברג

הנפקת חברות הדואר צפויה להיות ההנפקה הגדולה ביותר בעולם בשנת 2015, והיא גם תוכנית ההפרטה הגדולה ביותר ביפן מאז שנת 1987.

הדואר היפני מחזיק רשת מאסיבית של נקודות מכירה קמעונאיות, עם 24 אלף סניפים פעילים ברחבי המדינה. למרות זאת, כמות הדואר יורדת בהתמדה עם המעבר לשירותים דיגיטליים, ונראה כי המשקיעים הולהבו בעיקר לגבי הפוטנציאל בטמון בעיסקי הביטוח והבנקאות של החברה הממשלתית.

כמו כן, חברת הדואר היפנית הציגה למשקיעים תוכנית אסטרטגית להפיכה לענקית לוגיסטיקה גלובלית. מנכ"ל החברה, טאיזו נישימורו, רמז עם ההנפקה כי יתכן שהחברה תנצל את הכספים שתגייס כדי לצאת למסע רכישות של חברות לוגיסטיקה בעולם. כך למשל רכש כבר הדואר היפני חברת לוגיסטיקה באוסטרליה תמורת 4.7 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות