אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לזרוק את כל הבגדים מהארון? צילום: shutterstock

לזרוק את כל הבגדים מהארון?

פרופסור יקר, קבעתי עם סטייליסטית מקצועית שתבחן את מבנה הגוף שלי ותלביש אותי. אבל אני לא יודעת אם לבקש ממנה לזרוק את כל הבגדים שהיא לא מאשרת, או אם לרוקן את הארון מראש מהבגדים שאני לא רוצה, ולהחזיר את מה שהיא תאשר. מה אתה ממליץ? מירי

05.11.2015, 07:21 | דן אריאלי

מירי היקרה

 

את צודקת בהערכה שלך: שתי השיטות באמת יובילו לתוצאות אחרות. הסיבה לכך היא "הטיית הסטטוס קוו", הנטייה הטבעית של בני אדם להשאיר את המצב הקיים. אם תתחילי את המהפך שלך כשכל הבגדים בתוך הארון, יהיה לך קל מאוד לשמור פריטים וקשה הרבה יותר להוציא אותם. התוצאה תהיה שיותר בגדים יישארו בארון ופחות בגדים יימסרו. לעומת זאת, אם תתחילי כשכל הבגדים מחוץ לארון, יידרש ממך הרבה פחות מאמץ להשאיר אותם בחוץ, כלומר יותר בגדים יימסרו.

אבל הטיית הסטטוס קוו היא לא כוח טבע. אני מניח שלא תיישמי אותה בעיוורון על כל המלתחה שלך. קרוב לוודאי שהבגדים הטובים והאהובים עלייך באמת יישארו איתך, לא משנה באיזו שיטה תבחרי, ושהבגדים הנוראיים יותר יימסרו בכל מקרה.

ארון בגדים. לזרוק הכל מראש? ארון בגדים. לזרוק הכל מראש? ארון בגדים. לזרוק הכל מראש?

ההבדל הוא בבגדים שהם לא מושלמים ולא נוראיים. בואי נקרא להם "בגדי זהבה". כדי לדעת מה לעשות, את צריכה לשאול את עצמך כמה מבגדי הזהבה שלך תרצי לשמור. האם את רוצה בעיקר להתחדש ולשנות את המלתחה, או להישאר עם רוב הבגדים שלך ורק לקבל כיוונים חדשים? התשובה צריכה להכתיב את ההחלטה שלך.

עוד שני דברים שכדאי לחשוב עליהם: אם את לא בוטחת בסטייליסטית בעיניים עצומות, אולי כדאי להתחיל עם כל הבגדים בארון. קחי פחות סיכונים, ושמרי על יותר בגדי זהבה. ונוסף על כך, אני מניח שתגלי שלכמה מהבגדים יהיה ערך סנטימנטלי עבורך, גם אם הסטייליסטית תחשוב שהם לא מחמיאים לך. שמרי על הבגדים האלה. אחרי הכל, אנחנו מתלבשים קודם כל עבור עצמנו.

שאלות לדן אריאלי askdan@calcalist.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות