אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הספורט בסעודיה יופרט צילום: איי אף פי

הספורט בסעודיה יופרט

הספורט בסעודיה יופרט החל מהשנה הבאה, כשהשלב הראשון יהיה הפרטת קבוצות הכדורגל. המהלך צפוי להכניס מיליונים לכדורגל הסעודי

04.11.2015, 14:58 | שירות כלכליסט

הספורט בסעודיה יופרט החל מהשנה הבאה, כשהשלב הראשון יהיה הפרטת קבוצות הכדורגל, כך לפי מקורבים לנושא. לדבריהם, הליך ההפרטה יכסה את כל מועדוני הספורט וייצא לדרך באוגוסט 2016, בדיוק לפני פתיחת ליגת הכדורגל על שם עבדול לאטיף ג'מיל. יפותח מנגנון מיוחד לענייני ההפרטה, שייקח בחשבון את מיקום המועדון, מספר האוהדים, ההצלחה בליגה ומספר השחקנים שנבחרים לנבחרת הלאומית.

מסמכי ההפרטה יוגשו למועדונים ברבעון הרביעי לדיון לפני הביצוע הסופי של התהליך. לפי המקורבים, ההפרטה תעזור לסיים את הבעיות הפיננסיות מהם סובלים המועדונים והשינויים התכופים בהנהלה, שמערערים על יציבות המועדונים ופוגעת בתחרותיות.

אוהדים מסעודיה, צילום: אי פי איי אוהדים מסעודיה | צילום: אי פי איי אוהדים מסעודיה, צילום: אי פי איי

תהליך ההפרטה יכסה בהדרגה את כל פעילויות הספורט. הנשיאות הכללית של רווחת הנוער (General Presidency of Youth Welfare - GPYW) תממן את כל פעילויות הספורט והמשחקים של המועדונים, ולהנהלות תהיה שנה כדי לאשר את הישימות של חלק מהפעילויות ולבטל אחרות. הועלתה אף הצעה להפוך את GPYW למשרד ממשלתי, כדי להפוך אותו לאפקטיבי יותר.

ה- GPYW הוקם ב-1974, ומטרתה להפוך פעילויות ספורט, פנאי ותרבות לנגישים יותר לצעירי סעודיה, ולערב כמה שיותר אנשים בפעילויות מסוג זה.

מלבד מערכת החינוך במדינה, ה- GPYW הוא הספק הרשמי של מתקנים ותכניות ספורט, וזוכה לתמיכה מוראלית וחומרית מההנהגה. בהתאם, הם מציעים תכניות ספורט מקיפות לכל המדינה.

עוד מסעודיה. התאחדות הכדורגל הסעודית הודיעה אתמול (שלישי) כי הנבחרת ההלאומית לא תגיע למשחק מול הנבחרת הפלסטינית במסגרת מוקדמות הגביע העולמי, שהיה אמור להתקיים בעיירה א-ראם שליד רמאללה.

בהודעה הרשמית שהעבירו הסעודים להתאחדות הכדורגל העולמית (פיפ"א), נאמר כי הם חוששים לביטחונם של השחקנים בשל המצב הביטחוני הרגיש בגדה. ואולם, הגורם האמיתי לביטול הוא טענתה של ריאד שהגעת השחקנים הסעודים למשחק בגדה תהווה הכרה בכיבוש הישראלי ונורמליזציה עם ישראל, טענה שהביאה בימים האחרונים למתיחות יוצאת דופן בין רמאללה וריאד.

בעקבות ההחלטה הסעודית, הוחלט על ידי פיפ"א שפלסטין תשחק את משחקי הבית שלה במגרשים ניטרליים. המשחקים נגד סעודיה ומלזיה יתקיימו ב-9 בנובמבר וב-12 בנובמבר.

הפלסטינים זועמים על הסעודים ועל פיפ"א בעקבות ההחלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות