אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נושא תיק המקלות של טייגר וודס הרוויח יותר מ-8 מיליון דולר צילום: טי אן אס

נושא תיק המקלות של טייגר וודס הרוויח יותר מ-8 מיליון דולר

זה לא הפריע לסטיב וויליאמס, לשעבר נושא תיק המקלות של וודס וגרג נורמן, להגיד שהגולפאי האמריקאי התייחס אליו כ"אל עבד"

04.11.2015, 16:33 | שירות כלכליסט

סטיב וויליאמס הוכיח מעבר לכל ספק שהוא נושא מקלות גולף יוצא מהכלל. הוא נשא את התיק של גרג נורמן, זכה ב-13 אליפויות מרכזיות עם טייגר וודס, ואז עבר לעזור לאדם סקוט לניצחון הראשון (והיחיד בינתיים) שלו במאסטרס של 2013. 

קראו עוד בכלכליסט

אולם מאז שנפרד מוודס ב-2011, נראה שעבר חתול שחור בין השניים. וויליאמס לא תיאר את הבוס שלו לשעבר באור חיובי במיוחד, במיוחד לא בספרו Out of the Rough. בקטע שפורסם באינטרנט ציין וויליאמס כי לפרקים הרגיש כאילו וודס מתייחס אליו כמו אל "עבד".

"הייתי נחוש שחלק מההתנהגות שהפגין על המגרש חייבת להשתנות. הוא היה ידוע כסובל ממצבי רוח, ואף שזה לא היה נעים לחוות, היה אפשר לשרוד את זה מכיוון שההתפרצות לרוב נגמרה מהר כפי שהחלה. אך היו לו הרגלים רעים נוספים שהפריעו לי. רציתי שיוכיח לי שהוא יכול לשנות את ההתנהגות שלו ולהפגין כלפיי וכלפי משחק הגולף יותר כבוד".

טייגר וודס, צילום: איי אף פי טייגר וודס | צילום: איי אף פי טייגר וודס, צילום: איי אף פי

וויליאמס מספר כי אחד הדברים שהכי הכעיסו אותו היה האופן שבו וודס נהג לזרוק את מקל הגולף לעבר התיק שלו, וציפה שוויליאמס יאסוף אותו. "לא חשתי בנוח להתכופף להרים את מקל הגולף שהוא זרק – זה היה כאילו הייתי העבד שלו". דבר נוסף שהגעיל אותו היה הנטייה של וודס לירוק על הגומה אם פספס חבטה. "וודס שמע את מה שהיה לי לומר, וטיהרנו את האווירה. המטרה שלו הייתה להיות השחקן הטוב ביותר בהיסטוריה, והמטרה שלי הייתה להמשיך לעבוד ככל יכולתי כדי לגרום לזה לקרות".

זו נשמעת כמו בחירת מילים אומללה מצידו של וויליאמס, אך היא מעוררת תהיות כמה הרוויח בעבודתו אצל וודס? קשה לדעת במדויק, אך יש לקחת בחשבון שמכיוון שכספי הפרסים מבוססים על ביצועים, נושאי הכלים לרוב מקבלים אחוז מהזכיות. בגולף דייג'סט מדווחים כי כיום שכר בסיס טיפוסי נע בין 1,300-1,800 דולר בשבוע בסבב ה-PGA. חלק מהשחקנים משלמים אחוז לפי המקום שלהם בתחרות, אך 8% הולך ונהיה האחוז השכיח. כלומר, שחקן שמסיים בין 5 המקומות הראשונים מרוויח 377 אלף דולר, כך שהשכר השבועי של נושא הכלים כולל הבונוס של 8% מתקרב ל-32 אלף דולר. ישנם ככל הנראה בין 15-20 שחקנים בכירים שמשלמים לנושאי הכלים שלהם שכר שני, עם בונוסים מפעם לפעם.

לא ברור איזו מין עסקה הייתה לוויליאמס בעבודתו עם וודס, אך בביזנס אינסיידר חישבו שלפי חלוקה של 10%, ווליאמס הרוויח מעט יותר מ-8.8 מיליון דולר, לא כולל חסויות. חישוב נוסף מצא כי לאחר שהחלק שלו עלה ל-15% השווי שלו טיפס ל-20 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
למה כל כך זול.....
לך תזדיין ימנייק . כשהרווחת עבדת ושתקת כי המיליונים סנוורו אותך עכשיו כשלא צריכים אותך אתה מכבס בחוץ.אתה אדם נחות ומרושע ואם אני במקום וודס . משקיע את כל הכסף שלי בלמרר לך את החיים.עכשיו תעשה חשבון כמה כסף יש לוודס תראה כמה קקי אתה תאכל אצלי.
דויד , צפונבון  |  05.11.15
1.
קאדי הוא יותר מ"האיש שסוחב את התיק עם המקלות"
קאדיז' במייג'ורז הם ברובם אנשים עם ראיית משחק והבנה אסטרטגית מעולה של השדה, ובהרבה מקרים הם גם מכירים את המסלול טוב יותר מהשחקנים. הם יותר כמו מאמנים שמתלווים לשחקן ומסייעים לקבל החלטות, וחלקם אף הוכשרו כמאמנים ויודעים לעבוד על השחקן שלהם פסיכולוגית - במיוחד ברגעים לחוצים. תחשבו שהמאמן של כל קובץ לרוחק היה יכול להיות לידו בזמן תחרות ולדבר איתו בשקט על המהלכים - לשים לב לכיוון הרוח עבורו, למקד אותו בקפיצה, להסיח את דעתו מהביצועים של המתחרים כשצריך... קאדיז טובים במייג'ורז כנראה שווים את הכסף שמשלמים להם, בדיוק כמו שצוות המאמנים של מכבי תל אבי בכדורסל... אה, לא, תשכחו מזה.
נורמנית  |  04.11.15