אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת דורש מגולן טלקום 270 מיליון שקל בחזרה צילום: אוראל כהן

משרד התקשורת דורש מגולן טלקום 270 מיליון שקל בחזרה

החברה נדרשת להחזיר את הסכום שקיבלה מהמדינה כהחזר ערבות לאחר שהגיעה לנתח שוק של 7% מכלל המשתמשים הפרטיים. הדרישה להחזר נובעת מכך שהחברה לא עמדה בהתחייבות לפריסת אנטנות

04.11.2015, 18:48 | אסף גלעד

העניינים מסתבכים עבור מיכאל גולן ועסקת המכירה שביקש להוציא לפועל כאמצעי לחץ בפני סלקום ומשרד התקשורת, נתקל בתגובה נחרצת.

קראו עוד בכלכליסט

משרד התקשורת הבהיר לגולן טלקום כי היא תידרש להחזיר 270 מיליון שקל מתוך הערבות שקיבלה על כך שהפרה את תנאי המכרז ופירקה את כל האנטנות הסלולריות שנדרשה להקים, וכעת ניצבת בפני הליך של מכירה.

לפי סעיף ברישיון שקיבלה גולן טלקום ממשרד התקשורת, נדרש משרד התקשורת לאשר עסקת מכירה של החברה וכן שמורה לשר התקשורת הזכות לדרוש את הסכום בחזרה במקרה של מכירה של החברה.

במקור נדרשה גולן טלקום להפקיד סכום של 350 מיליון שקל, כאשר 270 מיליון ממנו הוחזרו לה לאחר שהגיעה לנתח שוק של 7% מכלל המשתמשים הפרטיים. בכך תמרץ משרד התקשורת את החברה להוזיל מחירים ולהתחרות בשאר המפעילות, ובתמורה חייב אותה להקים תשתית אנטנות סלולריות.

ארכיון, צילום: בלומברג ארכיון | צילום: בלומברג ארכיון, צילום: בלומברג

החברה החלה לפרוס תחילה אנטנות קטנות שלא דורשות אישורי בנייה, אך לאחר שהגיעה לרוויה ונדרשה להקים גם אנטנות גדולות היא התקשתה לאשר את בנייתן ברשויות המקומיות.

לאחר שהחלו הדיונים על בעלות משותפת על הרשת הקיימת של סלקום, החלה גולן טלקום לפרק את האנטנות שבנתה קודם לכן מתוך ציפייה שמשרד התקשורת יאשר בעלות משותפת שכזו, אישור שלא הגיע לאחר מספר בקשות. הצדדים התקשו לקבל את בקשתה של גולן טלקום לבעלות של 50% על הרשת הסלולרית במקרה של הפסקת ההסכם, זאת לאור העובדה שגולן פירקה את כל האנטנות שהיו ברשותה.

הדרישה להחזר הערבות עשויה להצטרף גם לקנס שישית משרד התקשורת על גולן טלקום על הפרת החוזה עצמו, ללא קשר לדרישה לקבל בחזרה את דמי הערבות. ייתכן גם כי המשרד יוותר בסוף על דרישה זו או רק על אחת מהן, בכפוף להתרחשויות.

על פי תנאי המכרז שבו זכתה גולן טלקום, היא התחייבה בתוך שנתיים מיום תחילת הפעילות שלה לכסות באמצעות האנטנות שלה 20% מכלל כיסוי האוכלוסייה ובתוך ארבע שנים 40% מכלל כיסוי האוכלוסייה. בסוף השנה יסתיימו ארבע שנות פעילות, כאשר לגולן טלקום אין כלל כלל תשתית משלה, והיא פועלת דה-פקטו כמפעיל וירטואלי עם רישיון של חברה סלולרית. גולן טלקום שמרה על מחירים נמוכים בכל תקופת פעילותה אך למעשה לא השקיעה בתשתיות ועל כך חמתו של משרד התקשורת כלפיה.

פלאפון וסלקום הגישו מועמדות לרכישת החברה, אך טרם נודע על משא ומתן מהותי שמתנהל על ידן. עבור גולן טלקום, הפתרון הקל יכול להגיע רק מכיוונה של סלקום: זו יכולה להציע לה מחילה על חוב של 400 מיליון שקל על הסכם נדידה פנים ארצי שנחתם בין השתיים, ולהוסיף על כך כמה מאות מיליוני שקלים תמורת רכישת 900 אלף המנויים שלה. לחלופין, סלקום יכולה פשוט להסכים לחלוק עם גולן טלקום בעלות שווה על הרשת שבנתה.

מגולן טלקום נמסר: החברה אינה מתייחסת לתהליך מכירה או כל תהליך אחר הקשור לפעילות החברה על אחת כמה וכמה למידע הקשור למשרד התקשורת.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל-3- אנא תפסיק לתחמן כאן . גולן זה העוקץ הכי מתוחכם שנעשה כאן וייזכר בהיסטוריה.
החברה החלה לפרוס תחילה אנטנות קטנות שלא דורשות אישורי בנייה, אך לאחר שהגיעה לרוויה ונדרשה להקים גם אנטנות גדולות היא התקשתה לאשר את בנייתן ברשויות המקומיות? בולשיטטטטטטטט מבית היוצר הנוכל גולן ! גולן כ מי שחתם על מיכרז כאן לא ידע מה הן התקנות להצבת אנטנות בישראל ?? עלאאק התקשה פתאום ?? גולן רצה לחסוך 760מיליוםן שח בדמי תשלום שכירות אתרי הסלולר בהן מוצבות האנטנות ! לאחר שהחלו הדיונים על בעלות משותפת על הרשת הקיימת של סלקום, החלה גולן טלקום לפרק את האנטנות שבנתה קודם לכן מתוך ציפייה שמשרד התקשורת יאשר בעלות משותפת שכזו, אישור שלא הגיע לאחר מספר בקשות. הצדדים התקשו לקבל את בקשתה של גולן טלקום לבעלות של 50% על הרשת הסלולרית במקרה של הפסקת ההסכם, זאת לאור העובדה שגולן פירקה את כל האנטנות שהיו ברשותה. מה זה אומר ? שגולן דרשו לקבל בעלות על רשת סלקום באפס השקעות כלכליות !! על פי תנאי המכרז שבו זכתה גולן טלקום, היא התחייבה בתוך שנתיים מיום תחילת הפעילות שלה לכסות באמצעות האנטנות שלה 20% מכלל כיסוי האוכלוסייה ובתוך ארבע שנים 40% מכלל כיסוי האוכלוסייה. בסוף השנה יסתיימו ארבע שנות פעילות, כאשר לגולן טלקום אין כלל כלל תשתית משלה, והיא פועלת דה-פקטו כמפעיל וירטואלי עם רישיון של חברה סלולרית !!!!!!! גולן טלקום שמרה על מחירים נמוכים בכל תקופת פעילותה אך למעשה בגללל שלא השקיעה בתשתיות ועל כך יוצא משרד התקשורת כנגד כלפי גולן .
פניני  |  06.11.15
לכל התגובות