אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הרווחה חיים כץ מתכחש לסגנו מש"ס כבר חצי שנה צילום: אלכס קולומויסקי

שר הרווחה חיים כץ מתכחש לסגנו מש"ס כבר חצי שנה

סגן השר משולם נהרי מסתפק בטיפול בפניות הציבור לאחר שלא קיבל שום סמכות מהשר, מה שלא מונע ממנו להעסיק צוות יועצים ואנשי לשכה בעלות של כ־1.8 מיליון שקל בשנה

05.11.2015, 07:52 | מיקי פלד

בין שר הרווחה חיים כץ לסגנו משולם נהרי מתקיים נתק מוחלט מאז שהושבעה הממשלה בחודש מאי האחרון.

כחצי שנה לאחר שנכנס לתפקידו, סגן השר מש"ס ולשכתו עדיין נטולי סמכויות. נהרי אפילו לא קיבל חדר בבניין ההנהלה הראשית של המשרד ברחוב קפלן בירושלים (מקום מושבם של השר ומנכ"ל המשרד אליעזר יבלון) אלא מסתפק בלשכה בבניין ברחוב ירמיהו שבו מצויים כמה מאגפי המשרד.

שר הרווחה חיים כץ, צילום: אלכס קולומויסיקי שר הרווחה חיים כץ | צילום: אלכס קולומויסיקי שר הרווחה חיים כץ, צילום: אלכס קולומויסיקי

אין זה סוד שכץ לא רצה סגן שר בתפקיד ומלכתחילה לא התכוון להאציל עליו סמכויות כלשהן. לרוב נהוג ששר מעביר לסגנו סמכויות על תחומים שונים, אולם זה לא מה שקרה עם כץ ונהרי. זאת ועוד: בין השניים יש נתק מוחלט והם לא מקיימים פגישות עבודה מסודרות, בניגוד לנהוג ביחסים בין שר וסגנו.

כל זה לא מנע מנהרי להצטייד בלשכה עם שלושה יועצים, מזכירה, מנהלת לשכה ונהג. לפי מסמך של מרכז המחקר והמידע של הכנסת שהוצג עם הקמת הממשלה במאי האחרון, שכר של שלושה יועצי סגן שר הוא 37 אלף שקל בחודש ביחד, ויחד עם שאר אנשי הלשכה שלו עלות העסקת צוות של סגן שר באחד המשרדים היא כ־1.8 מיליון שקל בשנה.

לפי גורמים במערכת הפוליטית, נהרי בכלל רצה להיות סגן שר החינוך, בין השאר כדי לדאוג באופן אישי לקידום החוק הקרוי על שמו, המחייב רשויות מקומיות לתקצב באופן שווה את בתי ספר שאין בהם לימודי ליבה (לימודי אנגלית, חשבון ועברית בבתי הספר היסודיים, שהחרדים מתנגדים להכללתם במוסדות החינוך שלהם).

מלשכת נהרי נמסר כי הוא עוסק בפיתוח מודלים לטיפול בנוער בסיכון ובפניות הציבור.

מלשכתו של כץ לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות