אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב תאסור על הכנסת סיגריות אלקטרוניות למזוודות בטיסות צילום: שאטרסטוק

ארה"ב תאסור על הכנסת סיגריות אלקטרוניות למזוודות בטיסות

החוק החדש שייכנס לתוקפו מחר אוסר על נוסעים היוצאים או נכנסים לארה"ב לשים את הסיגריות במזוודות המיועדות לתא המטען של המטוס, בעקבות מקרים בהם סיגריה הושארה דולקת בתיק וגרמה לשריפה

05.11.2015, 13:33 | שירות כלכליסט

נוסעים העולים למטוסים בארה"ב לא יוכלו להפקיד בצ'ק אין מזוודות שבהן סיגריות אלקטרוניות.

החוק החדש שייכנס לתוקפו מחר אוסר נוסעים היוצאים מארה"ב והנכנסים אליה, להכניס למזוודות המיועדות לתא המטען של מטוס סיגריות אלקטרוניות מחשש לדליקות.

החוק מקיף את כל אמצעי העישון האלקטרוניים ומכשירי אדים אישיים.

קראו עוד בכלכליסט

החוק החדש מאפשר לנוסעים להביא עימם אמצעים אלו בעלייה למטוס אך אוסר על הטענת המכשירים וסוללות בתא הנוסעים.

משרד התחבורה האמריקאי אמר שמאז 2009, כבר אירעו 26 מקרים שבו גרמו סיגריות חשמליות לפיצוצים או לדליקות, כמה מהם בשל מכשירים אלו שנארזו במזוודות. רוב המקרים נגרמו כשנוסע שכח לכבות את המכשיר.

נמל התעופה JFK בניו יורק, צילום: אי פי איי נמל התעופה JFK בניו יורק | צילום: אי פי איי נמל התעופה JFK בניו יורק, צילום: אי פי איי

האיסור חל על חברות תעופה אמריקאיות הטסות מארה"ב ואליה וכן חברות תעופה זרות המפעילות טיסות לארה"ב, ממנה וטיסות פנים בארה"ב.

בינואר בנמל התעופה הבין-לאומי בלוס אנג'לס מזוודה שלא הגיעה ליעדה עלתה באש וגרמה לדליקה באזור שמירת המזוודות. זאת בשל סיגריה אלקטרונית שנארזה במזוודה ולא כובתה.

באוגוסט, סיגריה אלקטרונית שנמצאה במזוודה בתא המטען של מטוס בנמל התעופה לוגן בבוסטון גרמה לדליקה שאילצה את הצוות לפנות את נוסעי מטוס ג'ט-בלו.

החוק החדש הוא פרי שיתוף פעולה של הסוכנות לחומרים מסוכנים ומנהלת התעופה הפדראלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות