אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב שביתה בלופטהנזה: 290 טיסות בוטלו

שוב שביתה בלופטהנזה: 290 טיסות בוטלו

איגוד הדיילים והנהלת החברה לא הצליחו להגיע לסיכום על תנאי הפרישה לפנסיה; 37.5 אלף נוסעים אמורים היו לעלות על הטיסות שבוטלו, בפרנקפורט ובדיסלדורף

06.11.2015, 14:05 | שירות כלכליסט

חברת לופטהנזה מבטלת 290 מ-3,000 הטיסות המתוכננות להיום, בעקבות שביתה בת תשע שעות שבה פתח איגוד הדיילים (UFO), החל מהצהריים.

37.5 אלף נוסעים אמורים היו לעלות על הטיסות שבוטלו, בפרנקפורט ובדיסלדורף. חברת התעופה הזמינה 2,500 חדרי מלון לנוסעים שייתקעו בנמלי התעופה.

איגוד הדיילים פתח בשביתה לאחר שנכשלו ניסיונות של הרגע האחרון לפתור את המחלוקת עם ההנהלה על תנאי הפנסיה; המו"מ בין הצדדים נמשך כשנתיים - לופטהנזה מבקשת לקצץ בעלויות על רקע התחרות מול חברות התעופה המוזלות. בשבוע שחלף העלתה החברה את תחזית הרווח שלה,לאחר שברבעון השלישי הרווח הנקי שלה זינק ב-41%. 

באיגוד אמרו כי יש לצפות לשביתה גם מחר, בפרנקפורט. עם זאת בנמל התעופה במינכן לא צפויים שיבושים לפני יום ראשון.

לפי הערכות, העלות ללופטהנזה של כל יום שביתה היא 20 מיליון יורו; הנזק לחברת התעופה מהשביתות הקודמות שהתקיימו השנה מגיע כבר ל-130 מיליון יורו.

המחלוקת עם הדיילים באה בהמשך לסכסוך דומה עם הטייסים - שהפסיקו בספטמבר לשבות לאחר שבית משפט בגרמניה קבע כי מדובר בצעדים לא חוקיים נגד כוונת החברה להגדיל את פעילותה של חטיבת הלאו קוסט שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות