אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקשייר האת'ווי: הרווח הנקי זינק ברבעון השלישי ל-9.43 מיליארד דולר צילום: בלומברג

ברקשייר האת'ווי: הרווח הנקי זינק ברבעון השלישי ל-9.43 מיליארד דולר

ההימור של חברת האחזקות של וורן באפט על עסקת קראפט-היינץ השתלם והרווח הנקי שלה זינק לשיא ברבעון השלישי. ברקשייר דיווחה כי הרווח התפעולי שלה, שאינו כולל כמה מתוצאות ההשקעות, עמד על 2,769 דולר למנייה - לעומת צפי לרווח של 2,721 דולר בלבד

07.11.2015, 00:16 | בלומברג

הרווח הנקי של ברקשייר האת'ווי,חברת האחזקות של וורן באפט, הוכפל ברבעון השלישי בעקבות ההימור על עסקת קראפט-היינץ. ברקשייר רשמה ברבעון רווח שיא של 9.43 מיליארד דולר, או 5,737 דולר למניה, לעומת רווח של 4.62 מיליארד דולר או 2,811 דולר למנייה ברבעון המקביל בשנה שעברה.

הרווח התפעולי של החברה, להוציא כמה מתוצאות ההשקעות, עמד על 2,769 דולר למנייה, לעומת צפי לרווח של 2,721 דולר - ממוצע הערכות של שלושה אנליסטים שנמסרו ל"בלומברג".

כנס שנתי של ברקשייר האת כנס שנתי של ברקשייר האת'ווי | צילום: רויטרס כנס שנתי של ברקשייר האת

באפט (85) העמיק את יחסיו עם חברת ההשקעות 3G Capital. בשנת 2013 הוא רכש עם החברה את יצרנית הקטשופ Heinz ויחד החלו בביצוע תוכנית התייעלות אגרסיבית כדי להעלות את הרווחים שלה. לאחר מכן, בחודש מרץ, סגרו באפט ו-3G את עסקת הרכישה של קראפט על ידי היינץ - עסקה שיצרה את חברת המזון והמשקאות השלישית בגודלה בצפון אמריקה ו"סידרה" לברקשייר רווח של 4.4 מיליארד דולר.

ההימור המוצלח על קראפט השכיח כמה מהאתגרים שעימם נאלץ באפט להתמודד השנה בתיק המניות שלו. כמה מאחזקותיו הגדולות ביותר, בהן אמריקן אקספרס למשל, מדשדשות מאז דצמבר בשנה שעברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות