אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבקר, ומהר: ערים בסכנת הצפה

לבקר, ומהר: ערים בסכנת הצפה

מאמסטרדם ועד בנגקוק: כדור הארץ הולך ומתחמם, פני הים עולים - וכמה ערים מרכזיות ברחבי העולם עלולות להיעלם בעתיד; מהו היקף הנכסים הנמצאים בסכנה?

07.11.2015, 19:34 | שירות כלכליסט
בין שלל הערים היפות שכדאי לבקר בהן, יש כאלו שחשופות כעת יותר מבעבר לעליית פני הים ולכוח ההרסני של סופות.

פני הים גבוהים יותר כיום מכפי שהיו ב-6,000 השנים האחרונות, כתוצאה מהתחממות טמפרטורת המים והמסת הקרחונים. כלומר, העולם לא חווה דבר דומה מאז שנת 4,000 לפנה"ס - תחילת עידן הברונזה. ואולם אז אוכלוסיית העולם היתה קטנה מזו שגרה כיום בסן פרנסיסקו.

ב"האפינגטון פוסט" פירסמו רשימה של כמה מערי הנמל הגדולות והפגיעות ביותר. הערים הללו לא ייעלמו כמו אטלנטיס בזמן הקרוב, אך הצפות עלולות לפגוע בחלקים נרחבים בהן עד כדי כך שהתושבים יחליטו לנטוש את אותם אזורים, כפי שקרה בניו אורלינס לאחר סופת "קתרינה" ובחוף של ניו ג'רזי לאחר סופת "סנדי".

אמסטרדם, הולנד: העיר הגדולה ביותר במדינה נמצאת בסכנת הצפה כתוצאה מסופות חזקות ועליית פני הים. 1.4 מיליון אנשים ונכסים בשווי 844 מיליארד דולר יהיו בסכנה אם פני הים יעלו בחצי מטר בלבד עד שנת 2070.

אמסטרדם, צילום: Christian Van Elven אמסטרדם | צילום: Christian Van Elven אמסטרדם, צילום: Christian Van Elven

אלכסנדריה, מצרים: עיר הנמל הגדולה ביותר במצרים תשקע כמעט כולה אם פני ים התיכון יעלו ב-2 מטרים. 4.4 מיליון אנשים ונכסים בשווי 563 מיליון דולר יהיו בסכנה אם פני הים יעלו בחצי מטר עד שנת 2070.

אלכסנדריה, צילום: James willis אלכסנדריה | צילום: James willis אלכסנדריה, צילום: James willis

טוקיו, יפן: הבירה היפנית שוכנת בפינה הצפון מערבית של מפרץ טוקיו. המחוז הדרום מזרחי שלה ישקע מתחת למים אם פני הים יעלו ב-2 מטרים. יהיו גם הצפות נרחבות לאורך נהר הטון בצפון מזרח. 2.5 מיליון אנשים ונכסים בשווי 1.2 טריליון דולר יהיו בסכנה אם פני הים יעלו בחצי מטר עד שנת 2070.

טוקיו, צילום: בלומברג טוקיו | צילום: בלומברג טוקיו, צילום: בלומברג

ניו אורלינס, ארה"ב: "קתרינה" כבר הראתה מה סופה חזקה או עלייה של 2 מטרים בגובה פני הים יכולים לעשות לעיר השוכנת על גדות המיסיסיפי. 1.4 מיליון אנשים ונכסים בשווי טריליון דולר יהיו בסכנה אם פני הים יעלו בחצי מטר עד שנת 2070.

ניו אורלינס ניו אורלינס ניו אורלינס

הו צ'י מין סיטי, וייטנאם: חלק ניכר מהקצה הדרום מזרחי של וייטנאם יטבע כתוצאה מסופות חזקות או עליית פני הים ב-2 מטרים, ביניהם האזור הדרומי של עיר הנמל השוכנת על גדת נהר סייגון. 9.2 מיליון אנשים ונכסים בשווי 650 מיליארד דולר יהיו בסכנה אם פני הים יעלו בחצי מטר עד שנת 2070.

הו צ הו צ'י מין סיטי הו צ

ניו יורק, ארה"ב: האזורים הנמוכים ליד נהר ההדסון, כולל מפרץ ניוארק בניו ג'רזי והחוף הדרומי של לונג איילנד, ישקעו אם פני הים יעלו ב-2 מטרים. 2.9 מיליון אנשים ונכסים בשווי 2.1 טריליון דולר יהיו בסכנה אם פני הים יעלו בחצי מטר עד שנת 2070.

ניו יורק, צילום: AirPano ניו יורק | צילום: AirPano ניו יורק, צילום: AirPano

שנגחאי, סין: סופות חזקות או עליית פני הים ב-2 מטרים יגרמו להצפה בנהר יאנגצה. האזור שבו הנהר צר יחסית, צפון מערבית לננטונג, יסבול ככל הנראה מההצפה החמורה ביותר. 5.5 אנשים ונכסים בשווי 1.7 טריליון דולר יהיו בסכנה אם פני הים יעלו בחצי מטר עד שנת 2070.

שנגחאי שנגחאי שנגחאי

בנגקוק, תאילנד: חלקים נרחבים בעיר השוכנת בדלתא של נהר צ'או פראיה כבר מועדים להצפות, וישקעו אם פני הים יעלו ב-2 מטרים. 5.1 מיליון אנשים ונכסים בשווי 1.1 טריליון דולר יהיו בסכנה אם פני היום יעלו בחצי מטר עד שנת 2070.

בנגקוק בנגקוק בנגקוק

מומביי, הודו: הבירה המסחרית של הודו תנותק משאר המדינה במקרה של סופות חזקות או עליית פני הים ב-2 מטרים, שיגרמו להצפת נהר אולהאס. 11 מיליון אנשים ונכסים בשווי 1.6 טריליון דולר יהיו בסכנה אם פני הים יעלו בחצי מטר עד שנת 2070.

מומביי, צילום: רויטרס מומביי | צילום: רויטרס מומביי, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
חוץ מנקודה קטנה ולא ממש רלוונטית...
יש התקררות גלובלית וכמות הקרח באנטרקטיקה שוברת שיאים.אל גור הכריז כמובן שב2011 כבר לא יהיו שם קרחונים בכלל... הקיצר אתם לא מעודכנים לגבי התרחיש האפוקליפטי הנכון.ברור שצריך להפחיד ממשהו,מזה עושים תכסף,אבל כדאי לבחור משהו הגיוני יותר,מחובר למציאות יותר.למשל---אה! עידן הקרח חוזר!!!
מפלס מי הים בירידה  |  07.11.15
לכל התגובות