אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנון ממשיכה להזרים כסף לקורוס המפסידה צילום: יצרן

קנון ממשיכה להזרים כסף לקורוס המפסידה

דיווחה על העברה של 86 מיליון דולר ליצרנית הרכב, כאשר הסכום מתחלק באופן שווה עם שותפתה צ'רי; כן העמידה ערבות לקורוס בסך 28 מיליון דולר

07.11.2015, 12:25 | רעות שפיגלמן

קנון ממשיכה להזרים כספים במסגרת שותפותה ביצרנית כלי הרכב הסינית קורוס: החברה דיווחה אתמול (ו') על הזרמה נוספת של 86 מיליון דולר, כאשר הסכום מתחלק באופן שווה בינה לבין שותפותה במיזם, צ'רי, וערבות שכל אחת נותנת לקורוס בסכום של 28 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

קנון תממן את הזרמתה כספים הזו באמצעות מזומנים המצויים ברשותה ובאמצעות משיכה של סכומים נוספים תוך ניצול מסגרת האשראי העומדת לרשותה מהחברה האם - החברה לישראל. החברה לישראל העמידה לרשות קנון מסגרת אשראי של כ-200 מיליון דולר כאשר נכון ליום קנון ניצלה כ-110 מיליון דולר.

ברבעון השני השנה יצרנית כלי הרכב קורוס הפסידה כ-76 מיליון דולר. הפסדים אלו הסבו לקנון הפסד של 38 מיליון דולר, וסכום דומה ברבעון המקביל. קורוס רשמה הפסדים אלו למרות שברבעון השני היא דיווחה על עלייה בהכנסות בשיעור של מעל 70% לעומת הרבעון המקביל, והן הסתכמו ב-59 מיליון דולר. בנוסף חלה עלייה של 95% במספר המכוניות שנמכרו. אולם נתונים אלו מטעים מכיוון שעל פי תוכנית העבודה של קורוס היא מכרה מספר מכוניות הנמוך משמעותית מהיעד שלה. הנתונים גם משקפים ירידה של כמעט 10% במחיר הממוצע למכונית.

קנון ציינה כי היא נתונה להשפעה השלילית של נתוני המאקרו בשוק הסיני והתחרות הגוברת בענף הרכב בסין. בתחילת השנה השקיעה קנון ביצרנית כלי הרכב כ-64 מיליון דולר ובחודש אפריל האחרון כל אחת מחברות השותפות, קנון וצ'רי, אישרה לקורוס כל אחת הלוואה נוספת של כ-64 מיליון דולר. כל אחת מהן גם נתנה לקורוס ערבות נוספת של 28 מיליון דולר.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות