אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הונדה וטויוטה: גם ניסאן מפסיקה להשתמש בכריות האוויר של טקאטה צילום: shutterstock

אחרי הונדה וטויוטה: גם ניסאן מפסיקה להשתמש בכריות האוויר של טקאטה

מינהל בטיחות המכוניות בארה"ב פסק כי המנפחים של טקאטה כוללים אמוניום חנקתי שעלול לגרום לכריות האוויר להתפוצץ אם מופעל עליהן כוח רב

07.11.2015, 18:54 | שירות כלכליסט

יצרנית הרכב ניסאן הודיעה היום (שבת) כי לא תשתמש עוד במנפחי כריות אוויר שמייצרת ספקית חלקי המכוניות טקאטה היפנית. בכך מצטרפת ניסאן ליצרניות רכב גדולות נוספות, בהן טויוטה והונדה, שהחליטו להפסיק את השימוש במנפחי כריות אוויר, שכשל בהם הוביל לריקול מקיף של מכוניות ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

"החלטנו להפסיק את השימוש בכריות אוויר הכוללות אמוניום חנקתי בדגמים העתידיים שלנו", נכתב בהצהרה שפרסמה ניסאן. "נמשיך לשים את הבטיחות של הלקוחות שלנו בראש, ונעבוד כדי להחליף את המנפחים במכוניות הקיימות במהירות האפשרית".

מינהל בטיחות המכוניות בארה"ב פסק כי המנפחים של טקאטה כוללים אמוניום חנקתי שעלול לגרום לכריות האוויר להתפוצץ אם מופעל עליהן כוח רב, ובעקבות הפיצוץ מתפזרים רסיסים ברחבי המכונית. בשל הבעיה הזו נקראו למוסכים מאז 2008 מעל 30 מיליון מכוניות ברחבי העולם. הכשלים הללו נחשבים גם אחראיים לשמונה מקרי מוות ולמעל 100 פציעות.

מוקדם יותר השבוע הודיעה ניסאן כי תערוך בדיקה חוזרת במכוניות ביפן שכבר נבדקו והוגדרו כבטוחות, זאת לאחר שבשבוע שעבר נהגת נפצעה כשכרית האוויר במכונית שלה התפוצצה לאחר תאונה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות