אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכסף מהמשקיעים, חצי מהמניות אצל אנסקי צילום: דודי חסון, עמית שעל

הכסף מהמשקיעים, חצי מהמניות אצל אנסקי

בעוד אמיר ברמלי התחייב להזרים 16 מיליון שקל מכספי רוביקון לשוק אוכל כשר בניו יורק, מיכל אנסקי קיבלה 50% מהחברה על "אלפי שעות עבודה"

08.11.2015, 08:13 | תומר גנון וגלי וולוצקי

ככל שהולך ומתקדם הליך הפירוק הזמני של קבוצת רוביקון וקרן קלע, שחייבות למשקיעים 296 מיליון שקל, מתגלות עוד ועוד עסקאות תמוהות שביצע בעל השליטה אמיר ברמלי בכספם. כך התגלה בדיון בביהמ"ש שברמלי גייס ממשקיעים 16 מיליון שקל לפרויקט נדל"ן, שרק חלק קטן מהם הועבר ליזם נדל"ן, והזרים 13.4 מיליון שקל מכספי משקיעי רוביקון למסעדות פרטיות שבבעלותו - ובהן אחד העם בניהולה של הגסטרונומית מיכל אנסקי. כעת מתברר שברמלי גם רקם עסקה מוזרה עם אנסקי. 

קראו עוד בכלכליסט

ברמלי הקצה לאנסקי 50% מהמניות בחברה פרטית, שלתוכה הוא התחייב להזרים 16 מיליון שקל מכספם של משקיעי רוביקון. אנסקי קיבלה את השליטה בחברה ומונתה לדירקטורית בה, אף שלא הזרימה לה כספים אלא השקיעה, כדבריה, "אלפי שעות עבודה בקידום פרויקטים".

המהלך של ברמלי, שיזומן בקרוב לפרקליטות לשימוע בטרם הגשת כתב אישום על עבירות מרמה, עולה מדו"ח המפרק הזמני של רוביקון וקלע, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק מטלון. במהלך בדיקת הנכסים שבהם מחזיקה רוביקון התגלתה חברה בשם צוף מ.א פרויקטים והחזקות בע"מ.

על פי דו"ח המפרק, צוף מ.א הוקמה בהתאם להסכם מ־2015 בין רוביקון לאנסקי לצורך הקמת מיזם קולינרי בארה"ב — שוק אוכל כשר בניו יורק. בראיונות לתקשורת שנתנה אנסקי בנושא בסוף 2014, סיפרה כי השוק במנהטן ישתרע על פני 2,000 מטר, וכי על פי בדיקות שערכה הפדיון המשוער שלו יהיה 40 מיליון דולר בשנה לכל הפחות.

המניות שהוקצו לאנסקי צברו ערך כלכלי. נכון למועד הגשת הדו"ח לבית המשפט, העבירה רוביקון לצוף מ.א 1.8 מיליון שקל. "עד כה הושקעו כספים בגיבוש קונספט, שיווק ומיתוג, אולם טרם נמצא שטח להקמה", נכתב בדו"ח המפרק הזמני. "ההסכם האמור טרם נבחן, וצפי המשך הפרויקט אינו ידוע בשלב זה", נכתב בנוסף.

אז מדוע בכל זאת קיבלה אנסקי 50% מחברה שהוקמה תוך התחייבויות והזרמות כספים מצד רוביקון? מקורבים לברמלי טוענים שמדובר היה בהלוואת בעלים של רוביקון לצוף מ.א. כלומר, הזכויות שנובעות לאנסקי מכך ש־50% מהחברה בבעלותה, למשל משיכת דיבידנד, לא היו מתממשות עד אשר הלוואה היתה חוזרת לרוביקון. אך טענה זו לא מצאה ביטוי בדו"ח המפרק הזמני.

באמצעות בא כוחה עו"ד ערן גוטפריד, מסרה אנסקי גרסה שונה בתשובה למדוע קיבלה 50% בצוף מ.א. "חברת צוף היתה אמורה לעסוק במיזמים שונים, בייחוד בתחום הקולינרי. לאנסקי ידע, ניסיון רב ויכולת להקים פרויקטים בתחום זה. היא אף השקיעה אלפי שעות עבודה בקידום הפרויקטים. בהתאם הוקצו לה המניות".עו"ד גוטפריד הוסיף כי "אנסקי לא משכה שכר מהחברה. נושא פתיחת השוק בארה"ב נבחן בזמנו, אולם הפרויקט לא יצא לפועל. רוביקון התחייבה להשקיע, אך למרבה הצער נקלעה לקשיים ולא עמדה בהתחייבותה".

מטעמו של ברמלי נמסר: "לצערי הרב הפכה בימים האחרונים אנסקי לקורבן של הסיטואציה ברוביקון. אני מקווה שאנסקי תמצא את השותפים הראויים שאיתם היא תמשיך לקדם את המיזם שלה".

עו"ד ארז חבר לא התייחס לדברים.

מיכל אנסקי ואמיר ברמלי, צילום: דודי חסון, עמית שעל מיכל אנסקי ואמיר ברמלי | צילום: דודי חסון, עמית שעל מיכל אנסקי ואמיר ברמלי, צילום: דודי חסון, עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
אני רק מניח כאן את תיאורית הקונספירציה הזאת
נניח שברמלי לא מבין כלום בניהול כספים, עובדה הוא לא מרוויח, אבל הוא כן מבין בגיוס כספים, עובדה גייס בלי תשקיף ובלי שום תכנית מסודרת, עשה עם הכסף מה שבא לו, בלי שהוא מבין כלום בכלום, ועכשיו נתקל בקושי אמיתי, צריך להחזיר את הכסף, וזה קטע קשה לכל לווה, החל במסעודה משדרות וכלה בתשובה, עובר דרך ברמלי כמובן. שם בצד בחברה בת של חברה נכדה עם קוף בתור בעלים סכום מאוד מכובד, ועכשיו נכנס בכוח ברשות לניירות ערך, שמתנהגת כצפוי ונכנסת בו מיד בחזרה, וברמלי הגאון כל הזמן אומר שהוא לא עושה תספורת והוא יחזיר הכל רק שיתנו לו, אבל ממונה מפרק שכמובן כאילו לא מאפשר לברמלי להחזיר את הכסף ובכלל לא מוצא אגורה שחוקה בחברות של ברמלי, התקשורת כמובן מתעסקת באנסקי שיש לה רגליים יפות והיא לא מספיק חכמה כדי להתמודד עם העוקץ, ונשארת השאלה לאן נעלמו מעל 200 מליון שקלים גם אם נכניס לחשבון את הבמוו של ברמלי את הסיבוב על הרגליים של אנסקי ואת ההוצאות על המשרד היפה. אם כך אולי זאת הייתה הדרך של ברמלי לפרק את החברה בלי לבקש פרוק, ולהסיר ממנו אחריות ואשמה, כי הכל זה המפרק, אבל כמובן זאת רק ספקולציה הזויה שמניחה שאם היה עסק אמיתי אז הבעלים היה מנסה להגיע להסדר עם הרשויות ולא לתקוע להם אצבע בעין.
אמיר , זכרון יעקב  |  10.11.15
לכל התגובות