אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר חזר בו: ימשיך לתקצב מענקים לרופאים שיעברו לפריפריה צילום: שאטרסטוק

האוצר חזר בו: ימשיך לתקצב מענקים לרופאים שיעברו לפריפריה

מדובר בהחזרת 75 מיליון שקל שנגרעו מחוק ההסדרים. ועדת כספים אישרה גם תקנה לפיה ייאסר על הגופים המעניקים ביטוחי בריאות לתת החזר כספי בגין טיפול, שמבוטחים עברו באופן פרטי

08.11.2015, 11:14 | רוני זינגר
ועדת הכספים ממשיכה הבוקר לדון באישור חוק ההסדרים. האופוזיציה הצליחה במאבקה להחזרת מענקים שניתנים לרופאים הבוחרים לעבוד בפריפריה זאת לאחר שבדיונים ביום חמישי התברר שהאוצר החליט להפסיק את המענקים האלה. הבוקר הודיע משרד הבריאות והאוצר כי המענקים יוחזרו ומדובר למעשה בהחזרתם של אותם 75 מיליון שקלים שנגרעו מהתקציב. ביום חמישי היתה זו ח״כ אורלי לוי-אבקסיס שחשפה במהלך הדיון את המסמך ולפי האוצר יפסיק את תקצוב המענקים, והדבר עורר סערה וחברי הוועדה הודיעו כי לא יצביעו בנושא עד שלא ייבחן המשך התקצוב.

קראו עוד בכלכליסט

משה גפני יו"ר ועדת הכספים, צילום: עומר מסינגר משה גפני יו"ר ועדת הכספים | צילום: עומר מסינגר משה גפני יו"ר ועדת הכספים, צילום: עומר מסינגר

מרכז האופוזיציה בוועדה ח״כ אראל מרגלית אמר הבוקר כי זו עוד דוגמא לשילוב ידיים יוצא דופן שמפגינה האופוזיציה במאבקה להשגת השגים בסעיפי החוק השונים, ובראשם אלו החברתיים.

עפ"י הצעת החוק שאושרה במסגרת חוק ההסדרים, לצד נושא החזרת מענקים לרופאים בפריפריה, אושר עוד כי ייאסר על הגופים המעניקים ביטוחי בריאות לתת החזר כספי בגין טיפול, שמבוטחים עברו באופן פרטי. במקום זאת, תעמוד לרשות המבוטחים האפשרות לקבל טיפולים באמצעות הסדר שייעשה בין חברות הביטוח לרופאים. לאחר שיאושר החוק, יוכלו המבוטחים לפנות לרופאים שבהסדר. בכך, טוענים במשרד האוצר, יתאפשר להשיג מחירי טיפול זולים יותר עבור המבוטחים וזאת עקב כוח המיקוח הגדול יותר של החברות לעומת אנשים פרטיים. עוד טוענים באוצר ובמשרד הבריאות, הצעד עשוי לתמרץ רופאים להיכנס להסדר, מה שיחזק את הרפואה הציבורית על חשבון הרפואה הפרטית.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה): "יש לחזק את הרפואה הציבורית אך להותיר אפשרויות ממשיות לפנות לרפואה פרטית עם קבלת החזר כספי. מספיק רופאים שיוחרגו מהרפורמה. עתה משהאוצר התחייב להמשיך לתקצב מענקים לרופאים שיעברו לפריפריה, נכון היה לאשר את הרפורמה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות