אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש מטה הדיור באוצר: "אם מחירי הדיור לא ירדו ב-15% עד סוף 2017 אתפטר" צילום: אלכס קולומויסקי

ראש מטה הדיור באוצר: "אם מחירי הדיור לא ירדו ב-15% עד סוף 2017 אתפטר"

אביגדור יצחקי אמר את הדברים היום בקונגרס החברתי השני. לדבריו עד סוף 2016 ישווקו קרקעות בעלות פוטנציאל בנייה של כ-65 אלף יחידות דיור

08.11.2015, 16:20 | אמיתי גזית

"אם מחירי הדיור לא ירדו ב-15% עד סוף 2017 אתפטר" כך אמר היום אביגדור יצחקי ראש מטה הדיור במשרד האוצר, בקונגרס החברתי השני.

קראו עוד בכלכליסט

עוד הבטיח יצחקי כי עד סוף 2016 ישווקו בשיטת "מחיר למשתכן" קרקעות שבהן פוטנציאל לבניית כ-70-60 אלף דירות, 20 אלף מתוכן ישווקו כבר השנה. מדבריו של יצחקי עולה כי משרד האוצר, רמ"י, ומשרד הבינוי יפרסמו תוך פחות מחודשיים מכרזים לקרקעות שבהן ניתן לבנות 13 אלף דירות, זאת משום שבמכרזים בשיטת מחיר למשתכן שפורסמו עד עתה פוטנציאל לבניית רק כ-7,000 דירות.

יצחקי הסביר כי בשלושת המכרזים שנסגרו עד עתה בקרית מוצקין, עפולה ולוד ניתנו הנחות של כ-200 אלף שקלים ממחירי הדירות באזור.

באשר לשאלה מתי יגיעו מכרזי מחיר למשתכן גם לרמת השרון וכפר סבא, ענה כי הדבר תלוי במלאי הקרקעות המוכנות מבחינה תכנונית.

לדבריו האוצר מפרסם מכרזים "איפה שיש מלאי תכנוני, וזה נובע מהליכי תכנון ושיתוף פעולה של רשויות מקומיות, המדינה לא יכולה להתקדם ללא שיתוף הפעולה הזה. יש ראשי רשויות שמבינים שזה משבר לאומי שצריך להתגייס אליו, ויש רשויות בפריפריה שמבינות שד חדש ירים את העיר".

יצחקי. הציב דד ליין, צילום: נמרוד גליקמן יצחקי. הציב דד ליין | צילום: נמרוד גליקמן יצחקי. הציב דד ליין, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות