אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה: AMD הוסיפה למעבדים שלה ליבות דימיוניות צילום: engadget.com

תביעה: AMD הוסיפה למעבדים שלה ליבות דימיוניות

בית דין בארה"ב דן בתביעה נגד יצרנית השבבים, אשר לכאורה השיקה סדרת מעבדים בת שמונה ליבות כשבפועל תפקדו כארבע. המוצרים סיפקו ביצועים פחות טובים משציפו המשתמשים. החברה מכחישה את הטענות

08.11.2015, 16:36 | הראל עילם

תביעה שהוגשה בקליפורניה מציגה האשמה קשה: לטענת התובעים, מעבדים שהשיקה יצרנית השבבים בסוף 2011 כללו פחות ליבות ממה שהצהירה יצרנית השבבים. בעוד שהחברה טענה שמעבדי סדרת Bulldozer הם בעלי שמונה ליבות, בפועל יכלו להריץ רק ארבעה תהליכים בו זמנית.

קראו עוד בכלכליסט

לפי כתב התביעה, מדובר בפגיעה של עשרות אחוזים בביצועי המעבדים לעומת ציפיות המשתמשים - במיוחד בישומים שדורשים מספר ליבות גבוה, כמו משחקי תלת ממד למשל.

מערך ייצור שבבים של AMD, צילום: engadget.com מערך ייצור שבבים של AMD | צילום: engadget.com מערך ייצור שבבים של AMD, צילום: engadget.com

התביעה טוענת כי הבעיה נובעת במבנה הארכיטקטוני של מעבדי AMD, המסתמכים על מודולים, בניגוד למעבדי אינטל שעובדים על hyperthreading. בכתב התביעה נטען כי מעבדי AMD כוללים בפועל ארבעה מודולים, כאשר כל שתי ליבות חולקות חלק מהרכיבים של כל מודולים. מכיוון שלכאורה AMD לא פרסמה בצורה רחבה את פרטי המבנה הארכיטקטוני שלה, היא עוברת על חוקי זכויות הצרכן במדינה.

AMD מצידה מבטלת את הטענות, בעוד התקשורת הטכנולוגית חצויה לגבי אמיתות ורצינות טענות התביעה. כמה גופי תקשורת ציינו כי הדור הבא של מעבדי AMD זונח את העיצוב מבוסס המודולים, בין השאר בגלל ביצועים ירודים לעומת מעבדי אינטל אבל יתכן שגם בגלל בעיות משפטיות ושיווקיות. אחרים טענו שהתביעה נשענת על חוסר הבנה בארכיטקטורת מעבדים ושהתעשייה כולה חלוקה בנוגע להגדרה של ליבת מעבד - במיוחד במאיצים גרפיים, שכוללים אלפי ליבות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תגובה ל 1
שתבין המידע עובר דרך PCIE, בגימינג בסיסי אין כלכך צורך בCPU מרובה ליבות, אני מריץ ORI and the blind forest על I3 1156 דור ישן, עם כרטיס גרפי של אסוס r7 250 1gb ddr5 8 גיגה ראם והמשחק רץ סבאבא פחות או יותר,. אבל אם מדובר בגימינג ברזלוציות גבוהות עם BITRATE גבוה אז נשמה כל החומרה פה לוקחת חלק. אפילו הספק כח. בוא נראה אותך משחק Battlefield iii על DUAL CORE, ממש לא לעניין גם אם היית מלביש GTX970 על הלוח, זה כמו לשים כסאות של מרצדס על פיאט.
GAMER , צפון  |  12.11.15
1.
הוי שטויות במיץ עגבניות כדי להריץ תלת מימד צריך כרטיס וידאו חזק!
המעבד הראשי הרבה פחות תורם. שנית המשחקים החזקים מסוגלים לנצל אולי 6 ליבות. הרוב בקושי ארבע. די לקשקש שטויות לפני שבודקים את החומר. יתרה מזאת המעבדים החזקים של אינטל מריצים בעצם 4 ליבות פיזיות ועוד 4 ליבות וירטואליות שאינן שוות ערך לפיזיות. מעבדי האקסטרים הם עם 6 ליבות ברובם, יש דגם אחד שהוא 8 ליבות בפועל עם מחיר בשמיים כפול מהמחיר של i7 לא אקסטרים הכי חזק בשוק i7-6700K.
משחקי תלת מימד  |  08.11.15