אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירוקה זכתה במכרז להפעלת דוכנים למכירת משקפיים בנתב"ג צילום: אלעד גוטמן

אירוקה זכתה במכרז להפעלת דוכנים למכירת משקפיים בנתב"ג

הרשת תפעיל את הדוכנים בדיוטי פרי ובאולם מקבלי הפנים בשדה התעופה. היא תחליף את אופטיקנה שהפעילה את דלפקי המכירות בשנים האחרונות

08.11.2015, 20:13 | אורנה יפת

אירוקה זכתה במכרז של רשות שדות התעופה להפעלת שני דלפקי מכירות למשקפיים, ותחליף את אופטיקנה שהפעילה את הדלפקים בשנים האחרונות. אירוקה גברה על קרולינה למקה, שבבעלות יוסי גביזון, שאף היא ניגשה למכרז.

דלפקי המכירות יוקמו באולם היוצאים בדיוטי פרי ובאולם מקבלי הפנים. באולם היוצאים כולל הדלפק 75 מ"ר ובאולם מקבלי הפנים הוא כולל 33 מ"ר. אירוקה תשקיע בהקמת שני הדלפקים מיליון שקל.

הדיוטי פרי, צילום: ערן גרנות הדיוטי פרי | צילום: ערן גרנות הדיוטי פרי, צילום: ערן גרנות

ל"כלכליסט" נודע כי התגמולים השנתיים המינימליים שנדרשו במכרז על ידי רש"ת, עמדו על 1.7 מיליון שקל באולם היוצאים ו-150 אלף שקל באולם מקבלי הפנים. על פי רשות שדות התעופה, מדובר במכרז שדמי המינימום בו היו נמוכים ב-48% מאלו שנדרשו במכרז הקודם, "במסגרת הפחתות דמי המינימום שביצעה בשנה וחצי אחרונות הרשות בכל המכרזים, וזאת במטרה לגלגל את הרווח לכיס הצרכן ולהוזיל עלויות". תנאי מקדמי נוסף במכרז היה כי מגישת ההצעה תציג מחזור מכירות שנתי לשנים 2013-2014 של יפחת מ-6 מיליון שקל.

על פי ההערכות, אירוקה הציעה במכרז קרוב ל-3 מיליון שקל, בעוד אופטיקנה שילמה סכום של כ-4.5 מיליון שקל עבור תמלוגים שנתיים. מחזור המכירות של אופטיקנה הוערך בכ-10 מיליון שקל בשנה בשני הדלפקים יחד.

עבור אירוקה זוהי פעם ראשונה שהיא מפעילה דלפקי מכירות עצמאיים בדיוטי פרי. בעבר היא פעלה כחנות בתוך חנות בחנות הספורט בדיוטי פרי (שמופעלת על ידי ג'יימס ריצ'רדסון ו-MGS). באירוקה רואים חשיבות אסטרטגית לחשיפה של מיליוני הנוסעים שעוברים מדי שנה בדיוטי פרי, גם במחיר של התמלוגים הלא נמוכים. לדברי אבי כהן, מנכ"ל קבוצת אירוקה, "באולם הנוסעים בדיוטי פרי עוברים למעלה מ-6 מיליון נוסעים בשנה, ואנחנו רוצים להנות מהחשיפה הזו של הצרכנים למותגים הבינלאומיים שאנחנו מייבאים. כיבואנים חשוב לנו להיות שחקן בדיוטי פרי והצענו תמלוגים שמצאנו שיהיו עבורנו כלכליים בתנאי המכרז הנוכחיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות