אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השחיתות בנתיבי ישראל: המשטרה עיכבה לחקירה 3 חשודים נוספים צילום: שאטרסטוק

פרשת השחיתות בנתיבי ישראל: המשטרה עיכבה לחקירה 3 חשודים נוספים

החשודים שנעצרו היום, הם שני עובדי החברה וקבלן והמשטרה מייחסת להם חשד לביצוע עבירות שוחד, טובות הנאה וקבלת דבר במרמה. חשוד נוסף עוכב לחקירה בחשד שהיה מעורב בתת פרשייה הנחקרת במסגרת הפרשה

09.11.2015, 10:49 | זוהר שחר לוי

המשטרה עצרה הבוקר (ב') 3 חשודים ועיכבה לחקירה אדם נוסף במסגרת פרשת השחיתות שנחשפה בשבוע שעבר בחברת נתיבי ישראל. בהמשך היום צפויה המשטרה לבקש את הארכת מעצרם של חלק מהחשודים.

קראו עוד בכלכליסט

החשודים שנעצרו היום, הם שני עובדי החברה וקבלן והמשטרה מייחסת להם חשד לביצוע עבירות שוחד, טובות הנאה וקבלת דבר במרמה. חשוד נוסף עוכב לחקירה בחשד שהיה מעורב בתת פרשייה הנחקרת במסגרת הפרשה.

מיכאל גורולובסקי, צילום: נמרוד גליקמן מיכאל גורולובסקי | צילום: נמרוד גליקמן מיכאל גורולובסקי, צילום: נמרוד גליקמן

בשבוע שעבר פשוט חוקרי להב 433 על משרדי חברת נתיבי ישראל ועצרו 18 חשודים בפרשת שחיתות גדולה, בהם המנכ"לים לשעבר אלכס ויז'ניצר ושי ברס וכן חבר הכנסת לשעבר מיכאל גורולובסקי ששימש כספק לחברה.

המשטרה מייחסת לבכירים בחברת נתיבי ישראל קבלת שוחד וטובות הנאה בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים בתמורה לקידום של ספקים חיצוניים בפרויקטים של החברה הממשלתית. לפי בקשות המעצר מיוחסות למעורבים עבירות חמורות של שוחד, מרמה, גניבה, הלבנת הון ועוד.

אתמול האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרם של כמה מהמעורבים, בהם ח"כ לשעבר מיכאל גורולובסקי ששימש ספק לחברה, שי ברס ששימש בעבר כמנכ"ל ואיתן אידלמן, בכיר בחברה.

בדיון בעניינו של אידלמן, התברר כי המשטרה תפסה יומן שניהל, תחת הכותרת "יומני היקר" שבו "תיעד את עבירות השוחד", כך לפי המשטרה. נציג המשטרה בדיון ציין כי התיעוד של אידלמן מפליל גם גורמים נוספים. "עצם העבודה שמתנהל יומן על התנהל של שוחד, מתן שוחד וקבלת שוחד בתוך חברה כבר מצביע על עבירה", הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות