אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיילי לופטהנזה פתחו שוב בשביתה; אלף טיסות בוטלו

דיילי לופטהנזה פתחו שוב בשביתה; אלף טיסות בוטלו

מעל 2,000 טיסות, המייצגות 70% מהטיסות הרגילות, צפויות לפעול היום כרגיל, שכן השביתה אינה כוללת את חברות הבת כמו אוסטריאן איירליינס, ג'רמן ווינגס ולופטהנזה סיטי ליין

09.11.2015, 11:35 | שירות כלכליסט
הדיילים של לופטהנזה פתחו שוב בשביתה, וחברת התעופה הגרמנית נאלצת לבטל קרוב לאלף טיסות, שישפיעו על 113 אלף נוסעים. עם זאת, מעל 2,000 טיסות, המייצגות 70% מהטיסות הרגילות, צפויות לפעול היום כרגיל, שכן השביתה אינה כוללת את חברות הבת כמו אוסטריאן איירליינס, ג'רמן ווינגס ולופטהנזה סיטי ליין.

השביתה, שתשפיע על שדות התעופה מינכן, פרנקפורט ודיסלדורף, נובעת ממחלוקת מתמשכת סביב נושא הטבות הפנסיה. נציג מטעם דירקטוריון החברה כינה את השביתה "חסרת תקדים בהיסטוריה של לופטהנזה", והוסיף כי היום (ב') יתכנס הדירקטוריון כדי לדון ב"השלכות".

מנגד, האיגוד תיאר את חוסר הנכונות של ההנהלה לעמוד בדרישות שלו כ"בלתי ניתנת להבנה", בהתחשב ברווח של מיליארדים שהחברה צפויה לרשום ברבעון הנוכחי. באיגוד מתכוונים לארגן במהלך השבוע שביתות בשדות תעופה שונים.

המחלוקת הזו עם הדיילים, שדורשים שמערכת ההפרשות לפנסיה הנוכחית תישאר ללא שינוי, נפרדת מהמחלוקת עם הטייסים סביב התכניות לשנות את הסכמי הפרישה המוקדמת שלהם.

לוח טיסות מבוטלות, נמל התעופה פרנקפורט, צילום: בלומברג לוח טיסות מבוטלות, נמל התעופה פרנקפורט | צילום: בלומברג לוח טיסות מבוטלות, נמל התעופה פרנקפורט, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות