אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלם תים חתמה על הסכם לרכישת עסקי דב סיני צילום: עמית שעל

מלם תים חתמה על הסכם לרכישת עסקי דב סיני

הרכישה - לקראת הרפורמה המתוכננת בהפרדת התפעול מהברוקראז' בקופות הגמל ובקרנות הנאמנות

09.11.2015, 15:54 | רעות שפיגלמן

לקראת הרפורמה המתוכננת בהפרדת התפעול מהברוקראז' בקופות הגמל ובקרנות הנאמנות, קבוצת מלם תים המספקת פתרונות תכנה חתמה על הסכם לרכישת פעילות התפעול של קבוצת דב סיני. סכום העסקה לא ידוע בשלב זה אולם מקבוצת מלם תים נמסר כי "קבוצת מלם תים מאשרת שחתמה על הסכם לרכישת עסקי דב סיני באספקת שירותי תפעול גמל ופנסיה. השלמת העסקה כפופה להתקיימותם של תנאים אחדים, שטרם התמלאו".

קבוצת דב סיני מספקת שירותים לגופים מוסדיים, כאשר בין היתר היא מספקת לגופי הגמל שירותים תפעוליים שונים כמו טיפול בהצטרפות עמיתים וניהול חשבונות העמיתים. לפני למעלה משנה מיטב דש החליטו להעביר את תפעול הגמל שלהם לדב סיני - הגורם הפרטי הגדול כיום בשוק שמבצע תפעול לגמל בנוסף לבנקים.

מהלך ההסבה של מיטב דש עם דב סיני לא הצליח בגלל בעיות תפעוליות שונות - "בתהליך ההסבה לא מצאו את הידיים ואת הרגליים" כך ציין בפני "כלכליסט" גורם בשוק, מה שאילץ את מיטב דש לקבל שירותי תפעול מהבנקים גם כן.

שלמה אייזנברג מנכ"ל מלם תים , צילום: עמית שעל שלמה אייזנברג מנכ"ל מלם תים | צילום: עמית שעל שלמה אייזנברג מנכ"ל מלם תים , צילום: עמית שעל

הרפורמה, שמבקשת להפריד את שירותי התפעול משירותי הברוקראז', הגיעה על רקע חששות האוצר לסבסוד צולב. כארבעה בנקים כיום מעניקים שירותי תפעול ושירותי מסחר לגופי הגמל. תמחור השירותים נעשה כ"עסקת חבילה" אחת. מכיוון שעלות התפעול משולמת מכיסו של מנהל הגמל בעוד שעלות המסחר משולמת מכיסו של העמית ומקוזזת מהתשואה שלו, הרי שיש חשש שהעמיתים לא זוכים לעלויות מסחר הוגנות שמתומחרות בצורה תחרותית.

הרפורמה תביא ככל הנראה להוצאת פעילות התפעול מהבנקים, שכן פעילות הברוקראז' רווחית עבורם הרבה יותר. שירותי התפעול יסופקו על ידי גופי מחשוב כמו מלם תים וחברת נס, קיימת גם אפשרות שגופי גמל גדולי יבצעו את פעילות התפעול בעצמם, מה שדרוש מהם להקים מערכות מחשוב ייעודיות לכך והשקעה של לא מעט משאבים. לכן, רכישת פעילות התפעול של דב סיני בידי מלם תים מאותת על כך שמלם תים נערכת לקבלת פעילות תפעול בעתיד הקרוב- כזו שמבוצעת כיום בידי הבנקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות