אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועצה האזורת לכיש טוענת שבדיקת ניגוד העניינים של בינת שוורץ עולה לה מיליונים צילום: עמית שעל

המועצה האזורת לכיש טוענת שבדיקת ניגוד העניינים של בינת שוורץ עולה לה מיליונים

מועצה אזורית לכיש תצטרף כמשיבה לעתירה נגד ראש מינהל התכנון, שלפי הטענות, פעלה בניגוד עניינים בעקבות התקשרותו של בן זוגה דודי רוסו עם מושב שדה משה לטובת קידום התוכנית

10.11.2015, 08:10 | דותן לוי

מועצה אזורית לכיש תצטרף כמשיבה לעתירה לבג"ץ נגד בינת שוורץ, שלפי הטענות, פעלה בניגוד עניינים בתפקידה כראש מינהל התכנון בעקבות התקשרותו של בן זוגה דודי רוסו עם מושב שדה משה לטובת קידום התוכנית. אדם טבע ודין עתר נגד משרד הפנים, המועצה הארצית לתכנון ובנייה וראש מינהל התכנון בינת שוורץ כדי לבטל הקמת מרכז מסחרי סמוך למושב שדה משה שליד קרית גת. צירוף המועצה כמשיבה יאפשר לה להציג את עמדתה שלפיה עיכוב התוכנית עקב העתירה והבדיקה בנושא גורמות לה לנזק בהיקף של מאות מיליוני שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי עו"ד שחר בן עמי היקף הפרויקט נאמד עם סיום בנייתו ב־320 מיליון שקל. לטענת המועצה, אין היא צריכה להיפגע מהעובדה שמושב שדה משה, ששכר את שירותי בן זוגה של שוורץ, נמצא בסמיכות לתוכנית כיוון שלא המושב יזם וקידם את התוכנית ולכן הטענות לניגוד עניינים לכאורה כתוצאה מקרבתה של בינת שוורץ לדודי רוסו אינן רלבנטיות.

בינת שוורץ. העיכוב פוגע במושב, צילום: עמית שעל בינת שוורץ. העיכוב פוגע במושב | צילום: עמית שעל בינת שוורץ. העיכוב פוגע במושב, צילום: עמית שעל

עוד טענה המועצה שהרצון התמוה לנגח באופן אישי את שוורץ לפגיעה בתוכנית שזכתה לגיבוי מוסדות התכנון לאורך שנים, עוד בטרם היא עצמה נכנסה לתפקידה. במסגרת העתירה המתוקנת מתבקש בית המשפט העליון לקבוע כי יש לקדם מחדש את התיקון לתוכנית וכי שוורץ תחדל למלא את תפקידה כראש מינהל התכנון. עוד מתבקש בית המשפט לאחד את הדיון עם עתירה דומה שהגיש הארגון על ניגוד עניינים לכאורה בקידום תיקון לתמ"א 35. את המועצה האזורית והוועדה המקומית לכיש ייצג עו"ד שחר בן עמי ממשרד שרקון בן עמי אשר ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות