אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המתמחים קיטרו בפייסבוק  וקיבלו מכתבי התראה מלשכת עורכי הדין צילום: שאול גולן

המתמחים קיטרו בפייסבוק וקיבלו מכתבי התראה מלשכת עורכי הדין

מתמחי שנבחנו לאחרונה הקימו קבוצת פייסבוק במחאה על שיעור הנכשלים בבחינות ההסמכה. בלשכת עורכי הדין כבר מכינים את החליפה של האיומים

10.11.2015, 08:04 | משה גורלי

מתמחים שנבחנו לאחרונה בבחינות הלשכה והיו פעילים בקבוצת פייסבוק "החמ"ל - בחינות הלשכה נוב' 2015", העלו כמה סטטוסים נוקבים במיוחד על הקשיים בבחינה ושיעור הנכשלים הגבוה מהרגיל. אבל לא רק. חלק מהטענות חרגו לגידופים של שרת המשפטים וראש הלשכה אפי נוה. הירודים שבהם כיוונו למוצאו של נוה.

מתמחים, כעורכי דין, כפופים לדין המשמעתי, וחלק מהמתמחים קיבלו מכתבים מוועדת ההתמחות של הלשכה. "ועדת ההתמחות הארצית תדון בשאלה אם להגיש תלונה לוועדת האתיקה הארצית בגין התבטאויות אלה", נכתב. ובהמשך, "אם תוגש תלונה, היא תטופל בהתאם לכללי הלשכה... הנך רשאי לשלוח לוועדה התייחסות מטעמך".

אפי נוה. עברו את הגבול, צילום: שאול גולן אפי נוה. עברו את הגבול | צילום: שאול גולן אפי נוה. עברו את הגבול, צילום: שאול גולן

מהלשכה נמסר שמדובר ב"מספר מתמחים בודדים שעברו כל גבול, לרבות הסתה. נשלחו להם הודעות התראה בלבד ולא תלונות... מי ששואף להיות עו"ד ואיש חוק אינו יכול לאיים על יו"ר הלשכה, שרת המשפטים ושופטים". במכתב שהוציא נוה לעורכי הדין נכתב כי "למעלה מ־90% מהסטודנטים באוניברסיטאות עברו את הבחינות בהצלחה, ואילו ציוני הנבחנים שהגיעו מהמכללות נמוכים דרמטית". ד"ר לימור זר־גוטמן, מומחית לאתיקה, מוצאת טעם לפגם במכתב שנשלח למתמחים. "מבחינתם זו כבר התחלה של הפעלת הדין המשמעתי, וזה נתפס גם כאיום על קבלת הרישיון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות