אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון מוצלח לפעילות ניכיון הצ'קים של עדי צים צילום: תומי הרפז

רבעון מוצלח לפעילות ניכיון הצ'קים של עדי צים

חברת אס.אר רקורד שבשליטת צים רשמה ברבעון השלישי שיעור רווח גבוה של 81%; שווי השוק של החברה צמח ל-139 מיליון שקל - יותר מפי 2 מההון העצמי

10.11.2015, 18:26 | רעות שפיגלמן

עם שיעור רווח גבוה במיוחד של 81% חברת נכיון הצ'קים של עדי צים סוגרת את הרבעון השלישי. עדי צים מבצע את נכיון הצ'קים באמצעות חברת אס.אר רקורד הציבורית (לשער שרם-פודים).

קראו עוד בכלכליסט

הרווח הנקי ברבעון החולף הסתכם ב- 10.1 מיליון שקל כאשר את הכנסות המימון נטו שהסתכמו ב-12.5 מיליון שקל קוזזו במעט על ידי הוצאות לחובות מסופקים בהיקף של כמעט 850 מיליון שקל ובהוצאות תפעול של 1.47 מיליון שקל.

עדי צים, צילום: תומי הרפז עדי צים | צילום: תומי הרפז עדי צים, צילום: תומי הרפז

חברת נכיון הצ'קים גם לא רשמה הוצאות מסים ברבעון החולף וזאת בשל הפסדי עבר של עדי צים בהיקף של כ-86 מיליון שקל. כ-5 מיליון שקל קיזזה החברה מההפרשה למסים כנגד ההפסד המועבר.

מתחילת השנה מציגת חברת נכיון הצ'קים שיעור רווח נקי של מעל 75% והכנסות מימון מצטברות נטו של 29.6 מיליון שקל. נתונים אלו בולטים בהשוואה לשנה שעברה בה הכנסותיה של החברה עמדו בסה"כ על 450 אלף שקל.

לצידה של אס.אר. רקורד פועלים גם האחים נאוי שהיא החברה הגדולה בענף זה. גם פנינסולה ואופל הן שתי חברות ציבוריות קטנות יותר העוסקות בתחום נכיון הצ'קים. חברות אלו נהנות מעמלה שהן מקבלות בתמורה להמרת הצ'ק הדחוי למזומן, ולגביית החוב בעצמן.

החברה של עדי צים מממנת את נכיון הצ'קים באמצעות הלוואה שעדי צים הלווה לחברה בהיקף של כ-90 מיליון שקל וכן מהלוואה בהיקף של 55 מיליון שלק מבנק לאומי שצים ערב לה. מנית החברה הוסיפה לערכה מעל 23% מתחילת השנה ושווי השוק של החברה הוא כמעט 139 מיליון שקל , יותר מפי 2 מההון העצמי.

עדי צים היה בעבר מבעליה של רשת הקמעונאות "כמעט חינם". הוא רכש את אס.אר רקורד ביולי שנה שעברה וכמה חודשים לאחר מכן התחיל לפעול באמצעותה בתחום האשראי החוץ בנקאי. צים נהנה גם משכר חודשי של 25 אלף שקל בתמורת להענקת שירותי דירקטור פעיל. הוא ואחיו, רני צים, מכרו ב-2012 את חברת צים שיווק לרשת המתחרה יינות ביתן, בבעלותם של בני הזוג נחום ונורית ביתן. עם מכירת צים שיווק נמכרו גם האחזקות ביינות ביתן, שהוחזקה על ידי צים שיווק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות