אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס תעניק הלוואה של 200 מיליון שקל לרמי שבירו צילום: מיקי אלון

בלעדי לכלכליסט

הפניקס תעניק הלוואה של 200 מיליון שקל לרמי שבירו

חברת הנדל"ן היזמי תשתמש בהלוואה למיחזור חוב בהיקף דומה, אך בתנאים טובים פחות, מבנק לאומי שהיתה צפויה להסתיים השנה

11.11.2015, 08:43 | גולן חזני

חברת הביטוח הפניקס תעניק הלוואה של 200 מיליון שקל לחברת הנדל"ן רמי שבירו. כך נודע ל"כלכליסט". ההלוואה מיועדת למיחזור חוב של שבירו לבנק לאומי בהיקף דומה שהיתה צפויה להסתיים השנה. ההלוואה שהפניקס תעמיד לשבירו בתנאי ריבית טובים יותר ולמשך שש שנים. 

קראו עוד בכלכליסט

את ההלוואה נטל היזם שמחזיק בבעלות על החברה עם אשתו רונית, לבניית קניון כפר סבא בשכונת כפר סבא הירוקה. הקניון, שנבנה בהשקעה של 350 מיליון שקל על ידי החברה, נחנך ביוני האחרון. הקרקע נרכשה ב־2010 תמורת 85 מיליון שקל.

שטח המסחר בקניון הוא 18 אלף מ"ר. על יותר מ־90% מהשטח נחתמו חוזי השכרה ויותר מ־80% מהם כבר מאוכלסים. בניין המשרדים שנמצא בסמוך לקניון וחלק מהפרויקט יצא לשיווק בתחילת השנה, ובינתיים הושכרו כ־70% משטחיו במחיר ממוצע של 55–50 שקל למ"ר. אכלוסו של השטח המסחרי אמור להיות מושלם בחודשים הקרובים.

על פי הערכות, בתפוסה מלאה יניב המתחם כולו תשואה של 10% בשנה. רמי שבירו בונה שני מרכזים מסחריים נוספים בימים אלה, בשכונת אגמים בנתניה ובנווה זמר ברעננה.

עד לשנים האחרונות עסקה החברה ביזמות ובנייה למגורים. כיום היא בונה כ־900 דירות בשנה. האסטרטגיה העסקית היא "איתור קרקעות חדשות ומתוכננות, השתלבות בהקמת שכונות חדשות ובניית מסה קריטית של כמה מאות יחידות. גישה זאת מאפשרת לחסוך תקורות, למשל באמצעות ריכוז משרדי מכירות במקום אחד". בכפר סבא הירוקה, שבה נמצא הקניון החדש, בנה שבירו 1,500 דירות. סמנכ"לית הפניקס חנה הולנדר הובילה את הליך ההלוואה מטעם הפניקס.

הפניקס, שמצויה בהליכי מכירת השליטה (52%) של יצחק תשובה לידי פוסון הסינית תמורת 1.8 מיליארד שקל, העניקה לאחרונה הלוואה של 30 מיליון דולר לחברת תמציות הטעם והריח פרוטרום המנוהלת על ידי אורי יהודאי, ובחודשים האחרונים מגבירה את פעילותה בתחום ההלוואות הפרטיות.

רונית שבירו בקניון כפר סבא , צילום: נמרוד גליקמן רונית שבירו בקניון כפר סבא | צילום: נמרוד גליקמן רונית שבירו בקניון כפר סבא , צילום: נמרוד גליקמן

תגובתו של רמי שבירו: חברת רמי שבירו בוחנת נטילת הלוואה בין היתר לצורך רכישת נכסים מניבים נוספים. ההלוואה המוצעת ע״י הפניקס הינה מן הזולות במשק ומסייעת בהתרחבות החברה בתחום המניבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות