אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזוג הענק של Dell ו-EMC בסכנה עקב בעיית מיסוי צילום: בלומברג

מיזוג הענק של Dell ו-EMC בסכנה עקב בעיית מיסוי

על פי דיווחים בארה"ב, בכירים ב-Dell מודאגים מכך שאחד המכשירים הפיננסים שאמור לשמש למימון העסקה עשוי לגרור תשלום מס ענק של כ-9 מיליארד דולר

10.11.2015, 20:25 | רפאל קאהאן

עסקת Dell ו-EMC עשויה להיתקל בבעיה. על פי דיווח של אתר CNBC היום (ג'), בכירים ב-Dell מודאגים מכך שאחד המכשירים הפיננסים שאמור לשמש למימון העסקה עשוי לגרור תשלום מס ענק של כ-9 מיליארד דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

במיזוג הגדול אי פעם בעולם הטכנולוגיה צפויה יצרנית המחשבים דל לרכוש את חברת התוכנה הארגונית, האחסון והאבטחה EMC תמורת 67 מיליארד דולר.

הסיבה לבעיית המס נעוצה באחת משיטות המימון שנבחרו ושמתבססות על מניית מעקב של VMWARE, חברת הבת המצליחה של EMC . הרעיון של מייקל דל התבסס על יצירה של מניית מעקב עבור VMware שתשמש לתשלום חלק מהמניה של EMC בקרב המשקיעים. דל מבקש לשלם כ-24 דולר במזומן ולבסס את ההפרש של 9.10 דולר על הנפקה של מניית המעקב.

מכשיר פיננסי זה מאפשר למשקיעים במניה של חברת אם לקבל גם תשואה על מניה של חברת בת ללא צורך ברכישה נוספת של מניות. המכשיר שהפך לפופולרי מאוד בשנות ה-90, שימש במקרים רבים להשקעה בחברות אינטרנט בתקופת בועת הדוטקום.

הבעיה היא שהשימוש במניית מעקב עלול למנוע מ-Dell זיכוי ממס על הרווחים הפוטנציאליים שנובעים מהאחזקות של EMC במניית VMware. למעשה משקיעי EMC עשויים להידרש לתשלום מס בהיקף של בין 20% ל-40% על רווחיהם. ב-Dell מודאגים שהעסקה תיגרר לבדיקה של שירות המיסים האמריקאי (IRS) מה שעשוי לעכב או לגרום לביטולה.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות