אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיכל אנסקי השקיעה 1.37 מיליון שקל בקרן קלע של ברמלי צילום: דודי חסון, עמית שעל

מיכל אנסקי השקיעה 1.37 מיליון שקל בקרן קלע של ברמלי

הריבית השנתית שהובטחה לאנסקי עמדה על 12%; לפני כחודש קיבלה אנסקי מברמלי שיעבוד על זכויות בפרויקט גלים גלים באשקלון כביטחונות להשקעתה; מבא כוחה של אנסקי נמסר: "כל ההשקעות בבטוחות - כדין"

11.11.2015, 10:06 | תומר גנון וגלי וולוצקי

כוכבת הטלוויזיה והגסטרונומית מיכל אנסקי השקיעה 1.37 מיליון שקל בקרן קלע של אמיר ברמלי שנמצאת בהליכי פירוק זמני. כך עולה ממסמכים שהוגשו השבוע לבית המשפט. על פי המסמכים, קלע של ברמלי שחשוד במרמה היתה אמורה לשלם לאנסקי ריבית שנתית של 12%.

באופן מפתיע, ב-7.10.2015 – לפני חודש, ושלושה שבועות בלבד לפני שהוגשה בקשת פירוק נגד קלע, ניתן לאנסקי שיעבוד בתמורה להשקעתה בקלע. מדובר בימים שבהם היו פרסומים רבים בתקשורת על החשדות נגד ברמלי, ועל מצבה הכספי הבעייתי של קלע. כך למשל רק שבוע לפני שנחתם הסכם ההשקעה עם אנסקי פורסם ב"כלכליסט" כי חשבון קרן קלע בבנק הפועלים נחסם.

קראו עוד בכלכליסט

   

על פי המסמכים, בתמורה לכסף שהעבירה לרוביקון שועבדו לטובתה זכויות של רוביקון, בעלת השליטה בקרן שנמצאת אף היא בהליכי חדלות פירעון, בפרויקט גלים גלים באשקלון. מדובר בהלוואה לפרויקט נדל"ן שברמלי איג"ח, כלומר מכר אותה למשקיעים, ושיעבד את הזכויות בה למשקיעים. בשבוע שעבר פנו בעלי האג"ח, באמצעות עו"ד עופר שפירא, לבית המשפט בדרישה לאכיפת השיעבוד שבידם. על פי הבקשה שווי הזכויות בפרויקט עולה על סך השעבודים שנתנו למשקיעים. כלומר, מדובר בשיעבוד טוב שצפוי להניב למשקיעים החזר כאשר יימכר.

מיכל אנסקי. קיבלה שיעבוד על הפרויקט באשקלון חודש לפני שהוגשה בקשת הפירוק, צילום: יובל חן מיכל אנסקי. קיבלה שיעבוד על הפרויקט באשקלון חודש לפני שהוגשה בקשת הפירוק | צילום: יובל חן מיכל אנסקי. קיבלה שיעבוד על הפרויקט באשקלון חודש לפני שהוגשה בקשת הפירוק, צילום: יובל חן

זוהי אינה ההתקשרות הכספית היחידה בין אנסקי לברמלי. על פי דו"ח המפרק הזמני, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית, פולק מטלון, ברמלי הזרים 13.4 מיליון שקלים מכספי משקיעי רוביקון למסעדות פרטיות שבבעלותו, ובהן "אחד העם" בניהולה של אנסקי.  כ-3.5 מיליון שקלים הושקעו ברכישת המסעדה בנווה צדק ובשיפוצה. על פי בקשת הפירוק למסעדה שעומדת למכירה, חובותיה עומדים על 6.5 מיליון שקלים.

כפי שפורסם ב"כלכליסט", ברמלי גם רקם עסקה מוזרה נוספת עם אנסקי בכספם של משקיעי רוביקון. הוא הקצה לה 50% מהמניות בחברה פרטית להקמת שוק אוכל כשר בניו יורק, שלה התחייב להזרים 16 מיליון שקלים מכספם של משקיעי רוביקון. אנסקי קיבלה את השליטה בחברה ומונתה לדירקטורית בה, על אף שהיא לא הזרימה לה כספים, אלא השקיעה כדבריה "אלפי שעות עבודה בקידום פרויקטים". רוביקון עצמה הזרימה לפרויקט 1.7 מיליון שקלים.

מעו"ד ערן גוטפריד המייצג את אנסקי נמסר: "השקעות פרטיות של אנסקי הן עניינה הפרטי. יש להדגיש כי כל השקעותיה של מיכל אנסקי בקלע וכל הבטוחות שניתנו לה בוצעו כדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות