אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכות: מיטות התינוק יוזלו ב-10% עד 15% בעוד שנה צילום: shutterstock

הערכות: מיטות התינוק יוזלו ב-10% עד 15% בעוד שנה

משרד הכלכלה אימץ את התקן האירופי למיטות תינוק שצפוי לפתוח את השוק לתחרות ולהביא לירידת מחירים בענף

11.11.2015, 17:23 | הדס גליקו

משרד הכלכלה החליט לאמץ את התקן האירופי למיטות תינוק. בתקן החדש, שייכנס לתוקפו עוד כשנה, בוטלו מספר סעיפים מבלי לפגוע ברמת הבריאות והבטיחות של המוצר. שינוי התקן יאפשר לייבא מגוון דגמים של מיטות תינוק לישראל ולהגביר את התחרות ובכך מקווים במשרד הכלכלה להוזיל את מחירי המיטות לצרכן.

מבדיקה שערך "כלכליסט" מול איקאה עולה, כי איקאה מייבאת כיום 3 דגמים ולאחר כניסת התקן החדש לתוקף יוכפל מספר הדגמים. בחברה מעריכים שברגע שיכנס התקן לתוקף בעוד כשנה, תוכל החברה להוזיל את המחירים של הדגמים החדשים בכ-10%-15%.

מיטת תינוק. התקן החדש ייכנס לתוקף רק בעוד כשנה, צילום: lauracornet.nl מיטת תינוק. התקן החדש ייכנס לתוקף רק בעוד כשנה | צילום: lauracornet.nl מיטת תינוק. התקן החדש ייכנס לתוקף רק בעוד כשנה, צילום: lauracornet.nl

המהלך הנוכחי של משרד הכלכלה מצטרף לרפורמה מקיפה שמבצע המשרד בתחום התקינה בשנתיים האחרונות, הכוללת מיפוי, אבחון ותיקון של כ-620 תקנים רשמיים שהיו קיימים עם תחילת העבודה, ועומדים כיום, לאחר ביטול של כ-70 תקנים, על כ-550 תקנים בלבד.

בנוסף, הקים מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג, את צוות ה-"national deviation, שסורק, מאתר ובוחן את נחיצות ההתאמות הישראליות המשולבות כיום בתקנים הבינלאומיים המאומצים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות