אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פאפא: מיילן נוקטת טקטיקת הפחדות; קורי: נמחק אתכם צילום: אריאל שרוסטר, נמרוד גליקמן, אוראל כהן

פאפא: מיילן נוקטת טקטיקת הפחדות; קורי: נמחק אתכם

ראשי החברות עושים מאמץ אחרון בניסיון להעביר לצדם את המשקיעים של פריגו, שיכריעו ביום שישי אם להיענות להצעת הרכש של מיילן. מנכ"ל פריגו השתלח בממשל התאגידי של מיילן, ואילו במיילן התעקשו לשדר שההצבעה בכיס שלהם

12.11.2015, 07:55 | דרור רייך

הצעת הרכש של מיילןל פריגו מגיעה לישורת האחרונה, עם ההצבעה של משקיעי פריגו ביום שישי, והמנכ"לים נאבקים במאמצי שכנוע אחרונים. מנכ"ל ויו"ר פריגו ג'ו פאפא משחק בעיקר על הממשל התאגידי המפוקפק של מיילן, לדבריו; יו"ר מיילן רוברט קורי מעדיף להתייחס לכיס של המשקיעים בטענה כי "ההצעה של מיילן למניית פריגו שווה כ־44 דולר יותר ממחירה המשוער".

קראו עוד בכלכליסט

במכתבו למשקיעים ציין פאפא כי "בשבעת החודשים האחרונים, ואפילו בשבוע האחרון ממש, אנו מקבלים תזכורות חוזרות ונשנות לגישתה הקלוקלת של מיילן בנושא השקיפות והפתיחות".

"חברת הייעוץ ISS העניקה את הציון הנמוך ביותר האפשרי לממשל התאגידי של מיילן", ציין פאפא ותקף את "המנגנון הקיצוני שהפעילה מיילן כדי להדוף את הצעת הרכש האטרקטיבית של טבע ובכך להשמיד קרוב ל־ 19 מיליארד דולר ערך לבעלי המניות של מיילן".

לדברי מנכ"ל פריגו, "התנהלות קלוקלת זו עודנה נמשכת. רק לפני פחות מעשרה ימים למדנו שרשות ניירות הערך האמריקאית מנהלת חקירה בקשר לעסקאות מפוקפקות בין מיילן לבין סגן היו"ר וראש ועדת השכר רודני פיאט. פיאט מכר מקרקעין לחברה שבבעלות אחד משותפיו העסקיים תמורת דולר אחד בלבד. יום אחד לאחר מכן, מיילן רכשה את המקרקעין מהחברה של השותף העסקי ב־2.9 מיליון דולר, ואילו השותף העסקי שילם בתמורה לפיאט סכום לא ידוע", מציג פאפא את השתלשלות העניינים לכאורה, "מיילן הטמינה את הגילוי בהערת שוליים. לבעלי המניות שלנו מגיע יותר".

"המלצת 'שבו וחכו' של פריגו היא חסרת אחריות"

מהצד השני של המתרס נמצאת מיילן, שמציגה ביטחון בסיכויי ההצלחה של הצעת הרכש. מיילן הציעה לבעלי מניות פריגו 75 דולר במזומן ועוד 2.3 מניות מיילן על כל מניית פריגו. נכון להיום, מניית פריגו נסחרת ב־160 דולר ומניית מיילן נסחרת סביב 45 דולר למניה.

ג ג'ו פאפא | צילום: נמרוד גליקמן ג

על פי החישוב של מיילן, "בעלי המניות של פריגו יכולים להמיר את מניותיהם תמורת 179 דולר למניה, כלומר 19 דולר יותר ממחיר השוק הנוכחי של מניית פריגו. לחילופין הם יכולים לראות את האחזקה שלהם יורדת ב־25 דולר למחיר של 135 דולר למניה".

במיילן לא מהססים לתקוף את פריגו: "המלצת 'שבו וחכו' של פריגו היא הימור חסר אחריות. אם ההצעה שלנו תעבור את רף ה־50% - נמחק את מניית פריגו מהמסחר, הן בתל אביב והן בארה"ב".

להכרעה של בעלי מניות פריגו אם להיענות להצעה תהיה השפעה גדולה על תוצאות הצעת הרכש. אם תימצא היענות של יותר מ־50%, ההצעה תתקבל, ומיילן תעניק שבועיים נוספים להיענות מאוחרת של משקיעים להצעה. אם תירשם יותר מ־50% אבל פחות מ־80%, מיילן תשלוט בפריגו אך מניית פריגו לא תימחק. היענות של יותר מ־80% תוביל למחיקה כפויה של פריגו מהמסחר.

פאפא מתעקש לשמור על חזות רגועה: "מיילן מפיצה מידע מטעה שתכליתו להפחיד את בעלי המניות של פריגו לכדי היענות להצעת רכש גרועה ובלתי הולמת", הגיב. "לאחר שפרסמה איומים לגבי מחיקת מניותיה של פריגו ממסחר, נודע לנו כעת כי מיילן דוחקת בבעלי מניות להגיב להצעה 'פן יוותרו מאחור'. אנא, אל תלכו שולל אחרי טקטיקת ההפחדות הזו".

רוברט קורי, צילום: אריאל שרוסטר רוברט קורי | צילום: אריאל שרוסטר רוברט קורי, צילום: אריאל שרוסטר

"במקרה הבלתי סביר שבו מיילן תחצה את רף ה־50%, היא מחויבת להעמיד 'תקופת קיבול נוספת' בת 14 יום ולקבל עבור מניותיכם את אותה תמורה בדיוק — עובדה שמיילן אינה מעוניינת להדגיש", מסכם פאפא.

"בשורה החתונה, העסקה שמציעה מיילן די עלובה"

"JUST SAY NO" היא כותרת הסקירה בנושא שהוציאו האנליסטים ליאת פנקס גולן ויואב בורגן מפועלים סהר. "בשבוע שבעבר זכינו למופע של יו"ר מיילן רוברט קורי בבורסה בתל אביב. קורי הוא איש מרשים וכריזמטי, אסרטיבי וצבעוני, והמצגת שלו הותירה רושם כבד של 'מיילן היא אני'. המנכ"לית שלו הת'ר ברש לא אוזכרה על ידו ולו במילה", ציינו השניים.

"בשורה החתונה, העסקה המוצעת על ידי מיילן היא די עלובה", הם מסכמים. "אנו ממליצים פשוט להימנע פסיבית ולא להצביע בעדה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות