אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישה שלישית של AVG הצ'כית בישראל ב-5 שנים

בלעדי לכלכליסט

רכישה שלישית של AVG הצ'כית בישראל ב-5 שנים

חברת אבטחת המידע האמריקאית-צ'כית רוכשת את אפליקציית התמונות הישראלית Flayvr ב-5.5 מיליון דולר

12.11.2015, 07:00 | אסף גלעד

רכישה שלישית לחברת אבטחת המידע האמריקאית־צ'כית AVG בישראל: הבוקר (ד') החברה הודיעה שהיא רוכשת את אפליקציית התמונות הישראלית Flayvr (פלייבר) של היזמים רון לוי ועדי אשכנזי בכ־5.5 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

 לא מדובר באקזיט גדול במיוחד, לאור העובדה שבחברה הושקעו כ־2.4 מיליון דולר על ידי רשימה ארוכה של משקיעים לאורך ארבע שנים, וככל הנראה מדובר ברכישת טאלנט, נוסף על רכישה של מוצר למשתמש ש־AVG תוכל להפיץ תחת המותג שלה. שבעת העובדים ב־Flayvr יקבלו תוכנית תמריצים נוספת של מאות אלפי דולרים, אם יעבדו אצל הרוכשת כמה שנים. קודם לכן רכשה AVG ב־2010 את Droid Security הישראלית, שעל בסיסה הוקמה אפליקציית AVG למובייל, וכן את חברת Visionize ב־2011.

לנקות תמונות מיותרות

AVG תשלב את פלייבר באפליקציית ה־Cleaner שלה, שעד כה צברה 8 מיליון משתמשים ומסייעת למשתמשי אנדרואיד למחוק קבצים מיותרים ולהשתמש בחוכמה בזיכרון ובנפח האחסון שעל המכשיר. בלחיצת כפתור מתוך האפליקציה תאפשר פלייבר לנקות תמונות מיותרות וכפולות ולהשאיר את התמונות הטובות ביותר באוסף האישי. AVG תשלב את פלייבר גם באפליקציית אינטרנט הדברים שתשיק בשנה הבאה, Zen, שתאפשר לנטר את מיקומם של בני משפחה ולתקשר במגוון מכשירים.

צוות Flayvr צוות Flayvr צוות Flayvr

פלייבר גייסה 2.4 מיליון דולר מקבוצה גדולה של משקיעים מוסדיים ופרטיים. בין המשקיעים הבולטים בה: משה ליכטמן, לשעבר מנכ"ל מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל, וקרן קיידן של רון טמיר. עוד השקיעו בחברה כמה בכירים לשעבר במיקרוסופט ובהם האנק ויג'יל, לשעבר סגן נשיא לשותפויות אסטרטגיות בתאגיד, ופריץ לנמן, אחראי למיזוגים ורכישות בחברה; רפי גידרון, ממייסדי כרומטיס; יריב גילת, ממייסדי דלאוון ופיינאל; יגאל אהובי, זוהר גילון, קרן אביב של יואב שלוש, משרד הפרסום אדלר חומסקי ובית ההשקעות iAngles.

"כבר לא אנטי־וירוס"

אפליקציית פלייבר הושקה לפני יותר משלוש שנים ונועדה לעשות סדר באוסף התמונות והסרטונים שאנו אוגרים בכל טלפון. היא מסדרת אותם באלבומים אינטראקטיבים, מאפשרת להציג אותם לאנשים בדרך ידידותית ולשתפם בפייסבוק או לשלוח במייל. היא מאפשרת לבנות באופן אוטומטי אלבום תמונות אינטואיטיבי ומתחלף לאחר ביקור באירוע, משלל התמונות וסרטוני הווידיאו שצולמו בו, ומאפשרת לו לבחור את התמונות הטובות ביותר ולמחוק את התמונות הלא טובות. עד היום שחררה פלייבר שתי אפליקציות לחנויות: MyRoll ו־Gallery Doctor שצברו יחד יותר מ־5 מיליון משתמשים, בעיקר במערכת אנדרואיד.

"AVG היא כבר מזמן לא רק חברת אנטי־וירוס", אומר הראל טייב, מנכ"ל AVG ישראל שיזם את רכישת החברה. "חוץ מאבטחת מידע אנחנו עוסקים גם בשמירה על פרטיות ובשיפור הביצועים של המכשיר שממנו אנחנו גולשים. המטרה היא להביא את המוצר של פלייבר ליותר מ־105 מיליון משתמשי המובייל שלנו ולסייע להם לבחור את התמונות המשפחתיות הטובות ביותר מבין המוני התמונות שאנחנו מצלמים".

רון לוי, מנכ"ל פלייבר, אמנם אינו רושם אקזיט מהסרטים, אבל AVG מאפשרת לו להגשים חלום: "להגיע בבת אחת ליותר מ־100 מיליון משתמשים של AVG במובייל, באמצעות הפצת האפליקציה על ידי האפליקציות האחיות של החברה".

Flayvr

 

מוצר: אפליקציות לסידור תמונות, מחיקת תמונות מיותרות ובחירת תמונות טובות

מייסדים: רון לוי ועדי אשכנזי

גייסה: 2.4 מיליון דולר ממשה ליכטמן, קיידן, אביב וזוהר גילון

עובדים: 7

מיקום: תל אביב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות