אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רולס רויס יוצאת באזהרת רווח - תבחן קיצוץ דיבידנדים צילום: בלומברג

רולס רויס יוצאת באזהרת רווח - תבחן קיצוץ דיבידנדים

החברה מסרה כי הרווח השנתי ל-2015 צפוי לעמוד על כ-650 מיליון ליש"ט - נמוך מתחזיותיה המוקדמות - ועדכנה כי גם השנה הבאה לא צפויה להיות מוצלחת. מניית החברה מגיבה בלונדון בנפילה של למעלה מ-15%

12.11.2015, 10:56 | שירות כלכליסט

חברת רוילס רויס הולדינגס (Rolls-Royce Holdings) הודיעה היום כי ייתכן שתאלץ לקצץ דיבידנדים והזהירה שתחזיותיה לגבי הכנסות החברה לשנה הנוכחית ולשנה הבאה נחלשו. מניית החברה בלונדון מגיבה בצניחה של למעלה מ-15%.  

יצרנית המנועים למטוסים מסרה שווחיה השנה יהיו בסקלה הנמוכה של התחזיות ואמרה שהרווחים בשנה הבאה יהיו כ-650 מיליון ליש"ט (988.8 מיליון דולר) – רווח נמוך ממה שציפתה. החברה לא מסרה מה היו תחזיות הרווח המקוריות שלה.

יצרנית המנועים למטוסי ה"דרימליינר" של בואינג ולמטוסי הסופר-ג'מבו של איירבוס, אמרה שהרווח הכללי לפני מס לשנה המלאה צפוי להיות בטווח הנמוך של סקלת התחזיות שלה – 1.33-1.48 מיליארד ליש"ט.

"התחזית ל-2016 מאד מאתגרת. קצב והיקף השינויים בכמה מהשווקים שלנו - שבאופן היסטורי רושמות ביצועים טובים - היה משמעותי ומשקף את הרגישות הרבה של חלק מפעילות החברה לתנאי שוק קצרי טווח", אמר מנכ"ל החברה וורן איסט.

זוהי אזהרת הרווח השנייה לרולס רויס תחת איסט. את הראשונה פרסם רק יומיים לאחר שנכנס לתפקיד, בחודש יולי האחרון. החברה נאבקת לאחרונה בהוצאות גדלות בפעילות החלל והתעופה שלה ובשוק חלש יותר בפעילות מנועי כלי השיט. זאת על רקע הירידה במחירי הנפט.

רולס רויס הודיעה כי היא תבחן את תכוניותיה לחלוקת דיבידנדים ותפרסם הודעה לגבי כל שינוי, אם יהיה, "במועד הראוי".

הדרימליינר של בואינג. מנועי רולס רויס, צילום: בלומברג הדרימליינר של בואינג. מנועי רולס רויס | צילום: בלומברג הדרימליינר של בואינג. מנועי רולס רויס, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות