אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
SAP השיקה פלטפורמת תקשורת לרכבים חכמים שפותחה בישראל

בלעדי לכלכליסט

SAP השיקה פלטפורמת תקשורת לרכבים חכמים שפותחה בישראל

ענקית התוכנה הגרמנית לה מרכז פיתוח ברעננה הודיעה על השקה של פלטפורמת אינטרנט הדברים לרכבים חכמים. כל הפיתוח בוצע במעבדות החברה ברעננה

12.11.2015, 11:21 | רפאל קאהאן
חברת SAP הכריזה בכנס SAP TechEd בלאס וגאס השבוע, על השקת פלטפורמת SAP Vehicles Network , המאפשרים לנהגים לשתף נתונים מהאינטרנט של הדברים (IoT). בין היכולות של הפלטפורמה ניתן למנות: הפעלה של משאבות דלק, תשלום מרחוק עבור דלק שנרכש, שמירת מקום חנייה, הזמנת מקום חנייה ותשלום באמצעות ארנק או אפליקציה.

קראו עוד בכלכליסט

שירותי SAP Vehicles Network מבוססים על פלטפורמת הענן הפתוחה של החברה, ומציע לחברות ולשותפים פיתרון עבור בניית שירותים ואפליקציות לשימוש הצרכנים. SAP Vehicles Network גם מאפשרת לספקי האפליקציות ויצרני הרכב ליהנות מגישה לעשרות אלפי חניונים ותחנות דלק.

מעבדות SAP ברעננה מעבדות SAP ברעננה מעבדות SAP ברעננה

לאחר פרויקטים עם חברות כגון פולקסווגן, של, וריפון, מרכז טכנולוגיית המידע של טויוטה בארה"ב, BMW  ונוספות, SAP חתמה על הסכם שת"פ עם Samsung Pay, Fidelity National Information Services, ZipLine ו-P97 Networks על מנת ליצור פתרון תשלום נייד בתחנות דלק.

בנוסף, החלה SAP בשיתוף פעולה עם חברות אפליקציות חנייה, בהן ParkWhiz, Parking Panda ואחרות על מנת לסייע לנהגים באיתור מהיר של מקומות חנייה באזור לפי בחירתם. חברה נוספת ב-SAP Vehicles Network היא Intelligent Mechatronic Systems המספקת טכנולוגיה למכוניות מחוברות, כגון ביטוח לפי שימוש ותשלומים בכבישי אגרה. "תחום המכונית המקושרת הוא אחד מתחומי הליבה של מעבדות SAP בישראל", הסבירה אורנה קליינמן, מנהלת המעבדות בישראל בשיחה עם "כלכליסט".

ממשקי משתמש ותרבות סטארט-אפים

עוד מוצר אסטרטגי שפותח במעבדות הן שתי הרחבות של ממשק המשתמש של החברה, SAP Fiori. ההרחבה הראשונה – Fiori Cloud Edition הינה פתרון המאפשר לצרוך את אפליקציות הפיורי מהענן של החברה (HANA Cloud Platform) תוך השארת מערכות הליבה ללא שינוי. פתרון זה מאפשר ללקוחות קיימים "לשפץ" את ממשק המשתמש שלהם כמעט ללא התקנות.

הפתרון השני הינו Fiori Mobile – המאפשר לקחת אפליקציות פיורי קיימות ולהפוך אותן לאפליקציות עבור מכשירים ניידים (Native) תוך ניצול היכולות של המכשיר הנייד כגון מיקום, מצלמה ותמיכה באופליין. שני פתרונות אלןה מהווים הכרזות אסטרטגיות עבור היצרנית הגרמנית.

"מעבדות SAP בישראל עובדות במתכונת של אקסלרטור לסטארט-אפים", מרחיבה קליינמן על מבנה הפעילות. "בסך הכל עובדים כיום כ-750 איש במרכז שלנו ואנחנו ממשיכים לגייס. תחומי הליבה שלנו קשורים לאינטרנט הדברים, ביג דאטה, מערכות ניתוח נתונים ופתרונות לפיתוחים מעל רשתות ארגוניות ועסקיות. הדגש שלנו הוא על פתרונות עבור קהילת המפתחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות