אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רולס רויס הודיעה על ריקול - לרכב אחד

רולס רויס הודיעה על ריקול - לרכב אחד

על פי החברה, מדובר ברכב מדגם גוסט שיוצר ב-23 בינואר 2014, בו הותקנו שתי כריות אוויר במושבים הקדמיים העלולים לא לפעול כשורה. עד כה, הבעלים של הרכב טרם הביא את המכונית לתיקון

12.11.2015, 11:40 | שירות כלכליסט

במגפת הריקולים הפוקדת לאחרונה את יצרניות הרכב - פולקסווגן, טויוטה, פורשה, ב.מ.וו, ניסאן ועוד רבות אחרות - הודיעה כעת יצרנית רכבי היוקרה, רולס רויס על ריקול. אולם בניגוד ליצרניות אחרות המבצעות ריקולים למיליוני רכבים, הודיעה רולס רויס על ריקול של רכב אחד בלבד.

"רולס-ב.מ.וו בצפון אמריקה מודיעה על ריקול של רכב אחד מדגם רולס רויס 'גוסט' 2014, שיוצר ב-23 בינואר, 2014", נאמר במכתב ממנהל הבטיחות בדרכים של ארה"ב.

על פי המכתב "ברכב המדובר הותקנו שתי כריות אוויר במושבים הקדמיים העלולים לא לפעול כשורה", ועל כן ייתכן שהרכב לא עומד בדרישות התקן לבטיחות רכבים. החברה "תחליף את כריות האוויר ולא תגבה תשלום על כך" נאמר במכתב. וטוב שכך לאור העובדה שמחירו של הרכב היה 231,730 ליש"ט.

רולס רויס גוסט, צילום: parkplace.com רולס רויס גוסט | צילום: parkplace.com רולס רויס גוסט, צילום: parkplace.com

על פי ה"פייננשל טיימס" שהיה הראשון לפרסם את הידיעה, הרכב עזב את מפעל החברה בגודווד במזרח סאסקס באנגליה בינואר 2014 אולם בעליו של הרכב, מאמריקה הצפונית, טרם הביא את הרכב לתיקון.

הבעיה נוצרה בשל "התוויה מוטעית באחת מכריות האוויר", אמר דובר החברה.

רולס רויס, שמכרה בשנה שעברה 4,000 רכבים, השיקה את דגם ה"גוסט" ( ( Ghost ב-2009. הדגם לשנת 2014 מתהדר במנוע טורבו כפול בנפח 6.6 ליטרים, V12 ומערכת הילוכים אוטומטית בת 12 הילוכים. הרכב יכול להגיע למהירות של 62 קמ"ש ב-4.9 שניות בלבד ויש בו מנגנון אוטומטית להגבלת מהירות ל-250 קמ"ש כך שאכן מומלץ שיהיו בו כריות אוויר תקינות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות