אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראיו ואייקנו פתחה קבוצת כדורגל בארה"ב צילום: אי פי איי

ראיו ואייקנו פתחה קבוצת כדורגל בארה"ב

הקבוצה, שתיקרא ראיו OKC תהיה מבוססת באוקלהומה ותשחק החל מהשנה הבאה בליגה המשנית. ראיו ואיקאנו היא הקבוצה הראשונה מהלה-ליגה הספרדית שמשקיעה בקבוצת כדורגל מקצועית בצפון אמריקה

12.11.2015, 16:19 | שירות כלכליסט
קבוצת הכדורגל ראיו ואיקאנו המשחקת בליגה הספרדית הקימה קבוצת בת שתשתתף בליגת הכדורגל של צפון אמריקה (NASL).

קראו עוד בכלכליסט

ראיו ואייקנו. משקיעה באמריקה, צילום: אי פי איי ראיו ואייקנו. משקיעה באמריקה | צילום: אי פי איי ראיו ואייקנו. משקיעה באמריקה, צילום: אי פי איי

הקבוצה, שתיקרא ראיו OKC תהיה מבוססת באוקלהומה ותשחק החל מהשנה הבאה בליגה המשנית. ראיו ואיקאנו היא הקבוצה הראשונה מליגת הכדורגל לה-ליגה הספרדית שמשקיעה בקבוצת כדורגל מקצועית בצפון אמריקה. "ההשקה של ראיו OKC היא תוספת פורצת דרך נוספת לקהילת הכדורגל הבינלאומית", מסר ביל פטרסון, קומישינר ה-NASL. "השותפות הייחודית של הקבוצה על ראיו ואיקאנו מדגישה את הטבע העולמי של המשחק והחזון העולמי של הליגה".

ראול מרטין פרסה, הבעלים של ואיקאנו ממדריד, יהיה בעל השליטה בקבוצה האמריקאית. שון ג'ונס מאוקלהומה, שבבעלותו כמה חברות בתחום הבריאות באזור, יצטרף לפרסה כבעל מיעוט. חברת ניהול הספורט, סולד אאוט סטרטג'יס תשמש כשותפת הניהול החדשה של המועדון.

"עד כה, לענפי ספורט אחרים כמו כדורסל, פוטבול ובייסבול היה יתרון על פני הכדורגל", הוסיף פרסה. "אך בכל שנה הכדורגל רק הולך ומשתפר, ואנחנו מאמינים שהגיע הזמן להיכנס למדינה שיכולה להציע לנו הזדמנויות, ושאנחנו נוכל לחלוק איתה את הידע שלנו על כדורגל".

ראיו OKC תארח את משחקי הבית שלה באצטדיון מילר המכיל 6,500 מושבים. זהו מגרש חדש שנבנה בקמפוס של תיכון יוקון. ניתן להרחיב את תכולת האצטדיון כך שיוכל להכיל עד 11 אלף איש במשחקים בליגה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות