אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי קריסה של 70% במניה: ספיץ' מודולס רוצה לצאת מהבורסה צילום: אוראל כהן

אחרי קריסה של 70% במניה: ספיץ' מודולס רוצה לצאת מהבורסה

החברה הגישה בקשה לפיצול הפעילות, ביצוע הסדר נושים ומכירת החברה הבורסאית כשלד. המכירה: תמורת 2.2 מיליון שקל לרוכש אלמוני

12.11.2015, 14:32 | גיל קליאן

חברת טכנולוגיות זיהוי הדיבור ספיץ' מודולסהגישה אתמול (ד') בקשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב - לקראת הסדר חוב ופיצול החברה. אם יושלם ההסדר המוצע, פעילות ספיץ' מודולס תועבר לחברה אמריקאית, ורוכש חדש (ששמו הושחר במסמכי בית המשפט) ישתלט על השלד הבורסאי שתותיר אחריה החברה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה אינה יכולה להמשיך בפעילות שוטפת ללא גיוס הון, ומתקשה לגייס הון בין השאר עקב שווי החברה הנמוך בבורסה. המילכוד הזה, שנמשך זה מספר חודשים, הביא את החברה לגייס הון בריביות גבוהות במיוחד (מעל 30% בחלק מההלוואות), וכן לפרישת רוב דירקטוריון החברה, כאשר הדירקטורים הפורשים טענו לרוב לחילוקי דעות עם הנהלת החברה, בראשות עובד צפניה.

כעת חושפים מסמכי בית המשפט כי חובות החברה עומדים על 13 מיליון שקל, וכי אין לה מזומנים להמשיך בפעילותה.

החברה מציעה פיצול של פעילותה. לפי ההצעה, לאחר הפיצול תכנס הסדר נושים, על מנת להמיר חלק מחובה למניות. כמו כן, ההסדר יכלול רכישה של השלד הבורסאי של החברה תמורת 2.2 מיליון שקל על ידי גורם אלמוני, שיזרים לחברה מימון מיידי כדי שתוכל לעמוד בהתחייבויות מיידיות (כמו שכר לעובדים).

לאחר השלמת ההסדר, מקווה ספיץ' מודולס להשאיר מאחוריה את עברה בבורסה בתל אביב (המניה מחקה 70% מערכה מתחילת השנה, ושווי החברה הגיע ל-3.5 מיליון שקל בלבד) ולהמשיך לעבר גיוס הון בארה"ב של 6-25 מיליון דולר.

עובד צפניה, צילום: אוראל כהן עובד צפניה | צילום: אוראל כהן עובד צפניה, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות