אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות מאיימת להשבית את הפצת הירקות והפירות ברמי לוי צילום: בלומברג

ההסתדרות מאיימת להשבית את הפצת הירקות והפירות ברמי לוי

סכסוך עבודה הוכרז בחברת ביכורי השקמה, חברת בת של רמי לוי המפיצה תוצרת חקלאית לסניפים. זאת על רקע הכוונה לפטר שני עובדים שהובילו את הקמת הוועד בחברה. רמי לוי: "לא ידענו בכלל שההסתדרות מנסה להקים ועד"

12.11.2015, 14:41 | מיקי פלד

ההסתדרות הכריזה היום על סכסוך עבודה בחברת ביכורי השקמה, חברת בת של רמי לוי, המפיצה את הפירות, הירקות ושאר התוצרת החקלאית לסניפי הרשת. אם העובדים יממשו את האיום בתום תקופת צינון של שבועיים, הם יוכלו להשבית את אספקת המוצרים לרשת. בביכורי השקמה מועסקים כ-180 עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

עובדי החברה החלו להקים ועד עובדים בשבועיים האחרונים ולטענת חיים שייב, יו"ר הסתדרות המרחב אשדוד, החברה זימנה לשימוע לפני פיטורים שניים מתוך מובילי ההתארגנות, למרות שמדובר בעובדים מוערכים.

סניף של רמי לוי (ארכיון), צילום: עמית שעל סניף של רמי לוי (ארכיון) | צילום: עמית שעל סניף של רמי לוי (ארכיון), צילום: עמית שעל

הבוקר שלח שייב מכתב למנכ"ל ביכורי השקמה אפרים יעקובי, ובו הכרזה על יציגות ההסתדרות בחברה, לאחר שכמחצית מעובדיה חתמו על טפסי ההצטרפות. במקביל הוכרז סכסוך עבודה בחברה על רקע השימוע והדרישה לקיים משא ומתן להסכם קיבוצי. שייב אמר היום כי "אני מציע להנהלה שלא לפעול כנגד העובדים ורצונם בניגוד לחוק ולחזור בה בהקדם מהתנהלותה השגויה. ברצוננו להיכנס להליך מו"מ עם הנהלת החברה במטרה להגיע להסכמות אשר יעוגנו בהסכם קיבוצי בין הצדדים, וקורא לה לתאם עמנו ועם העובדים פגישה בהקדם כדי לכונן יחסי עבודה טובים ופוריים למען העובדים והחברה כאחד".

רמי לוי אמר ל"כלכליסט" כי "לא היה ולא נברא. יש שני עובדים שזימנו לשימוע אתמול בגלל ארגון מחדש של המערכת. לא ידענו בכלל שההסתדרות מנסה להקים ועד. העובדים תמיד היו ויהיו בראש מעינינו והם הלב של העסק. אני בכלל לא יודע על מה המהומה. זו פעם ראשונה שאני שומע על ההסתדרות בביכורי השקמה. העובדים שעובדים בביכורי השקמה מקבלים משכורות של 50%-100% יותר מאשר כל מתחרה שלנו בענף. חלק מהאסטרטגיה של ההסתדרות היא להכריז סכסוכי עבודה כדי להראות שהם קיימים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות